Galeria Katowicka wprowadza nowy system parkingowy. Już nie trzeba będzie brać bilecików

i

Autor: APCOA

Wiadomości

Galeria Katowicka wprowadza nowy system parkingowy. Już nie trzeba będzie brać bilecików

Koniec z pobieraniem biletu parkingowego w Galerii Katowickiej. Przedstawiciele centrum handlowego zapowiedzieli wprowadzenie nowego systemu, dzięki któremu wjazdy i wyjazdy będą bardziej płynne i nie będzie się korkować.

Parking w Galerii Katowickiej bez biletów. Szykują się zmiany

Wszyscy znamy ten mechanizm. Przed wjazdem na parking do galerii handlowej, trzeba odebrać bilecik, żeby szlaban podniósł się do góry. A przy wyjeździe papierowy bilet należy zeskanować w odpowiednim urządzeniu. Taki mechanizm obowiązuje chociażby w Galerii Katowickiej. Ale to się zmieni. 

Przedstawiciele katowickiej galerii poinformowali, że wprowadzony zostanie nowy system parkingowy, dzięki któremu nie będzie już trzeba pobierać biletu parkingowego. Jego wdrażanie rozpocznie się w poniedziałek, 26 lutego. Prace mają potrwać ok. dwóch tygodni. 

Wspomniany system będzie oparty na odczycie tablic rejestracyjnych samochodów.Nowe, dużo wygodniejsze rozwiązanie ticketless (bez biletów) zwiększy płynność wjazdów i wyjazdów z parkingu – czytamy na stronie internetowej Galerii Katowickiej. 

W związku z instalacją nowego systemu, organizacja ruchu na parkingu nie ulegnie zmianie. Zachowana zostanie drożność wszystkich wjazdów i wyjazdów z parkingu.

Z dwóch bramek wjazdowych i dwóch bramek wyjazdowych w każdym kierunku (Mikołowska, Słowackiego, Kościuszki) jedna będzie przejezdna – z dotychczasowym systemem, a druga w tym czasie będzie zamknięta i przystosowywana do nowego systemu. Po dostosowaniu bramek zaczną działać nowe kasy, które zostaną zamontowane w przejściach pomiędzy parkingiem a Galerią Katowicką na poziomach -2 i -3 – informują przedstawiciele Galerii Katowickiej. 

Jak będzie działał nowy system parkingowy w Galerii Katowickiej?

Przy wjeździe na parking kamery sczytają tablicę rejestracyjną pojazdu, a klient będzie mógł zaparkować auto w dowolnym dostępnym miejscu. Przy wyjściu z galerii na parking będzie trzeba tylko wpisać numery rejestracyjne w automacie, a system wskaże kwotę do zapłaty. Po wniesieniu odpowiedniej opłaty kamery sczytają rejestrację samochodu przy opuszczaniu parkingu, a szlaban automatycznie się podniesie.

W przypadku, gdy tablica rejestracyjna samochodu będzie nieczytelna (np. zabrudzona), na ekranie bramki wjazdowej pojawi się informacja, że system nie może sczytać rejestracji. W takich sytuacjach system zasugeruje pobranie biletu i wszystko dalej będzie przebiegać jak dawniej – czytamy. 

Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?

Pytanie 1 z 12
Ten znak oznacza, że obowiązuje:
Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?