Finał Pucharu Polski w koszykówce kobiet

Autor: Photo Art Service

Koszykówka

Finał Pucharu Polski w Sosnowcu. Koszykarki KGHM BC Polkowice znowu wygrały

2024-02-04 17:54

Nie ma mocnych na KGHM BC Polkowice. Po raz trzeci z rzędu koszykarki z tej drużyny wygrały Puchar Polski. W finałowym spotkaniu, które odbyło się w Sosnowcu, pokonały Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Finał Pucharu Polski w Sosnowcu. Wygrała drużyna z Polkowic

W niedzielnym finale Pucharu Polski, który odbył się w Arenie Sosnowiec, koszykarki KGHM BC Polkowice pokonały Polski Cukier AZS UMCS Lublin aż 91:68. Zwycięska passa w tych rozgrywkach wciąż trwa. To trzeci triumf z rzędu i szósty w historii PP.

Zobaczcie zdjęcia z finałowego meczu:

Pierwsza kwarta spotkania upłynęła pod znakiem wyraźnej przewagi ekipy z Polkowic, która prowadziła już nawet 27:10. W drugiej części meczu Klaudia Gertchen dała polkowiczankom bardzo wysokie prowadzenie 38:20. Wówczas wydawało się, że nic w finale już się nie wydarzy.

Tymczasem mistrzynie kraju zdobyły 20 punktów z rzędu. W połowie spotkania był nawet remis po 42. Lublinianki w trzeciej kwarcie wciąż musiały odrabiać straty. W ostatniej kwarcie zespół trenera Karola Kowalewskiego dyktował jednak warunki na sosnowieckim parkiecie i wygrał dość pewnie, mając 23 punkty przewagi.

Na starcie tegorocznego turnieju finałowego stanęło sześć zespołów. Drużyny z Polkowic i Lublina, jako uczestnicy Euroligi, zostały rozstawione w półfinałach. Pozostałe musiały grać natomiast w ćwierćfinałach. MB Zagłębie pokonało pierwszoligowy MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, a PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała z VBW Arką Gdynia.

Przypomnijmy, że przed rokiem polkowiczanki w finale Pucharu Polski pokonały gorzowianki aż 94:68.