Mecz Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lublin

Autor: Photo Art Service

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nasze koszykarki tym razem nie miały szczęścia ZDJĘCIA

W sobotnim półfinale Pucharu Polski koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pokonały MB Zagłębie Sosnowiec 79:72, dzięki temu awansowały do niedzielnego finału. Zobacz ZDJĘCIA z meczu rozgrywanego w Arenie Sosnowiec.

Puchar Polski. MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin

W sobotę, 3 lutego w Arenie Sosnowiec odbył się Puchar Polski w Koszykówce. Sosnowiczanki zaczęły od prowadzenia 11:6, by następnie przegrywać 11:13. Niestety pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem koszykarek z Lublina. W drugiej kwarcie gra też była w kratkę. Zagłębie najpierw przegrywało, by następnie wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Koszykarki z Sosnowca w końcu wyrobiły przewagę do 38:31. Przed przerwa wynik zakończył się przewagą gospodyń.

Trzecia kwarta nie była szczęśliwa za Zagłębia. Początek trzeciej kwarty to 11:2 dla lublinianek, które prowadziły 47:42, a potem 53:45. Czwarta kwarta zaczęła się dominacją gospodyń 7:0, które odzyskały prowadzenie na 57:56.

Sześć minut przed końcem meczu był remis 64:64. Pomimo głośnego dopingu kibiców mecz zakończył się 79:72 dla koszykarek z Lublina, czym samym to one awansowały do niedzielnego finału.

Zobaczcie zdjęcia z tego sportowego widowiska w galerii poniżej.