Ferie nie muszą być nudne. W Dąbrowie Górniczej można je spędzić z astronomią

2023-01-13 13:06
Ferie z Astronomią
Autor: pixabay Ferie z Astronomią

Od poniedziałku dzieci z województwa śląskiego rozpoczynają ferie zimowe. Można je spędzić na sportowo, naukowo, artystycznie, czy z głową zadartą do góry. Dąbrowa Górnicza organizuje Ferie z Astronomią.

Czas wolny można spędzić w Obserwatorium Astronomicznym w Szkole Podstawowej nr 16 i dowiedzieć się wszystkiego, co dzieje się na niebie.

- Stawiamy na pokazy pod kopułą obserwatorium, czyli pokazy słońca. Pod warunkiem, że są odpowiednie warunki pogodowe. Mamy kilka instrumentów optycznych, kilka teleskopów. Możemy zobaczyć jak wygląda słońce w tak zwanym świetle białym, czyli tak jak je normalnie widzimy, lub stosując inny instrument optyczny - powiedział nam specjalista do spraw astronomii Dariusz Nelle.

W programie są też kosmiczne bajki, prezentacje multimedialne, pokazy i eksperymenty.

- Mamy mnóstwo filmów dokumentalnych z dziedziny astronomii, astronautyki. Przygotowałem bardzo dużą ilość prezentacji multimedialnych, także tematyka jest bardzo szeroka. Praktycznie wiek dziecka nie odgrywa tu szczególnie roli, bo nawet dziecko w wieku przedszkolnym znajdzie tu coś dla siebie. Przeprowadzamy tu takie proste eksperymenty pokazując jak na przykład zachowują się przedmioty w próżni - dodaje Dariusz Nelle.

Zajęcia w obserwatorium odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17.00.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE