Egzamin dojrzałości zdali zanim jeszcze go napisali! Maturzyści Z Zabrza dzielą się jedzeniam!

2023-01-23 13:26
Jadłodzielnia
Autor: Lepsze Zabrze

Licealiści z Zabrza dzielą się jedzeniem z potrzebującymi, przekazując do jadłodzielni to czego nie zjedzono podczas balów studniówkowych.

Pomysł żeby maturzyści dzielili się jedzeniem wziąć się stąd, ze w ubiegłym roku jeden z naszych działaczy postanowił się przyjrzeć co dzieje się z nadmiarem jedzenia po studniówce swojego syna. I kiedy okazało się, że mnóstwo się wyrzucą postanowił, że trzeba koniecznie temu przeciwdziałać. I tak wpadliśmy na pomysł żeby uruchomić w mieście lodówki do dzielenia się jedzeniem   - Mówi Agnieszka Rupniewska ze Stowarzyszenia Lepsze Zabrze, które akcję wymyśliło.

Do jadłodzielni zapasy może przynieść każdy. Od zorganizowanej instytucji po indywidualnego mieszkańca, któremu w lodówce zostało za dużo jedzenia. W Zabrzu działają dwie takie placówki. Jedna przy parafii św. Anny, a druga przy parafii św. Kamila. Na każdej wisi regulamin i godziny w których można przynosić jedzenie. Ważne żeby było to jedzenie, które szybko się nie psuje i które sami chętnie byśmy zjedli. W Tym roku jako pierwsi z inicjatywą wyszli uczniowie z III LO, z Zespołu Szkół Sportowych im. Kusocińskiego oraz Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu. 

Ola Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE