Diamentowa Liga przez kolejne lata będzie odbywać się na Stadionie Śląskim w Chorzowie

i

Autor: Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej Diamentowa Liga przez kolejne lata będzie odbywać się na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Diamentowa Liga przez kolejne lata będzie odbywać się na Stadionie Śląskim w Chorzowie

W tym roku Diamentowa Liga po raz pierwszy zawitała na Stadion Śląski w Chorzowie i - jak się okazało - nie ostatni. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie bowiem odbywał się w ramach tego cyklu przez następnych pięć sezonów w popularnym Kotle Czarownic.

Diamentowa Liga przez kolejnych pięć lat w Chorzowie

Przez najbliższe pięć lat Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie będzie odbywał się w ramach Diamentowej Ligi. To już oficjalna informacja, a umowa została podpisana. Taką decyzję podjęło Walne Zgromadzenie Diamentowej Ligi na posiedzeniu, które odbyło się w Rzymie. Przyszłoroczną edycję zaplanowano na 16 lipca.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia 2022 roku Diamentowa Liga po raz pierwszy zagościła na Stadionie Śląskim. Impreza zajęła w kalendarzu lekkoatletycznym miejsce odwołanych zawodów w Chinach, które nie mogły się odbyć z powodu obostrzeń pandemicznych. Komitet organizacyjny miał tylko trzy miesiące, żeby dostosować zawody do nowych wymogów. 

Zawody w Polsce docenili zarówno zawodnicy (ocenili oni zawody w skali 1-10 na 9,12), jak i władze Diamentowej Ligi. Z kolei według rankingu światowej federacji mityng w Chorzowie okazał się szóstym najlepszym w 2022 roku na świecie, jeśli chodzi o obsadę zawodniczą i uzyskane tu wyniki. 

– 75 proc. kibiców powiedziało, że jest to doskonale zorganizowana impreza, natomiast wśród 14 dyrektorów wykonawczych poszczególnych mityngów na świecie wszyscy jednogłośnie zagłosowali, że Stadion Śląski, że Chorzów, że Polska jest wyjątkowym miejscem i to tu powinna być rozgrywana Diamentowa Liga – podkreśla Jan Widera, prezes stadionu. 

Warto też wspomnieć, że do tej pory sztuka wejścia na stałe do kalendarza Diamentowej Ligi wydawała się niemożliwa do realizacji dla tych mityngów, które nie znajdowały się w nim od samego początku. A jednak się udało... Jakub Chełstowski, marszałek województwa, przyznaje, że taka decyzja jest związana z dużym kredytem zaufania.

- Jesteśmy doceniani za organizacyjny profesjonalizm, skuteczność i ambicję w osiąganiu wyznaczanych sobie celów. To również wielka promocja regionu, który stał się znaczącą i rozpoznawalną sportową marką - podkreśla Chełstowski.

Bilety są już dostępne w sprzedaży

Tegoroczną lekkoatletyczną rywalizację na Stadionie Śląskim obejrzało ok. 30 tys. kibiców, a transmisja z zawodów była przekazywana do 155 krajów. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w naszym województwie odbywa się od 2018 roku, natomiast wcześniej - przez dziewięć lat - lekkoatleci rywalizowali w Warszawie.

- Dotknęliśmy sportowego nieba, bo Diamentowa Liga to absolutny elitarny, lekkoatletyczny top. Ale taki też był nasz cel - stworzenie domu dla Królowej Sportu. Miejsca, w którym nasi reprezentanci będą czuli się dobrze. Na tyle przy tym komfortowym, by mogli wyłącznie skoncentrować się na treningach i przekuwać je na sukcesy nie tylko w naszym kultowym Kotle Czarownic, ale na wszystkich arenach świata, gdzie będą zakładali koszulki z orłem na piersi. Patrząc na to, czego dokonaliśmy w ciągu ostatnich tych kilku lat, mogę powiedzieć, że spełnił się nasz sen o potędze - podsumowuje marszałek województwa śląskiego. 

Bilety na przyszłoroczny Memoriał są już dostępne na stronie ebilet.pl (trafiły do sprzedaży w czwartek, 8 grudnia). Najtańsze wejściówki można kupić już za 10 zł. Te w najlepszych miejscach trybun, m.in. przy linii mety, kosztują z kolei 89 zł. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE