Tak wyglądała budowa kanalizacji na ul. Legionów w Częstochowie

i

Autor: UM Częstochowa

Częstochowa. Zakończyły się prace nad budową 1,1 km kanalizacji. Inwestycja kosztowała 3 mln zł

Zakończyły się prace nad nowym kanałem sanitarnym w ciągu ul. Legionów w Częstochowie. Środki na inwestycje pozyskano w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych stworzono z myślą o pobudzeniu lokalnej gospodarki po wielomiesięcznym lockdownie. Został uruchomiony w 2020 roku, a jego źródłem finansowania jest Fundusz COVID-19.

Wsparcie jest kierowane do samorządów, które wedle decydują, na co przeznaczą środki. Częstochowa w ramach programu otrzymała 25,1 mln zł. To właśnie ta dotacja umożliwiła wykonanie wielu inwestycji w mieście, w tym nowej kanalizacji w ciągu ul. Legionów.

Nowy kanał sanitarny ma ponad 1,1 km długości. Do jego budowy wykorzystano rury PVC-U . W ramach inwestycji stworzono również 38 przyłączy kanalizacyjnych z posesji oraz odtworzono ok. 3,5 tys. m2 trawników.

Nowy ciąg kanalizacji zaprojektowano w środkowym zieleńcu oraz poboczu ziemnym ulicy. Ma obsłużyć posesje przyległe do pasa drogowego ul. Legionów, w tym okoliczne zakłady, hale i siedziby firm.

Autorem projektu budowlanego był Miastoprojekt Częstochowa, a wykonawcą firma firma ZTHU Stanisław Krupiński z Wrzosowej. Inwestycja kosztowała 3 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE