Czesi otwierają granice dla mieszkańców województwa śląskiego. "Sytuacja się poprawia"

2020-06-29 12:39 NAU
Czesi otwierają granice dla mieszkańców województwa śląskiego. Sytuacja się poprawia
Autor: archiwum serwisu Od przyszłego tygodnia granica z Czechami ma być znowu otwarta dla mieszkańców Śląska

Minister zdrowia Czech poinformował, że od przyszłego tygodnia będą otwarte granice dla mieszkańców województwa śląskiego. Ze Śląska do Czech będziemy już mogli swobodnie wjechać w nocy z poniedziałku na wtorek. Granica ma zostać otwarta o północy. Mieszkańcy Śląska będą mogli podróżowć do Czech bez konieczności kwarantanny i pokazania negatywnego testu na koronawirusa.

Czesi otwierają granice dla mieszkańców Śląska

- Sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim się wyraźnie poprawia. Dlatego też od przyszłego tygodnia mamy w planie zniesienie obostrzeń na granicy. Nie będzie już konieczne przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy też odbycie 14-dniowej kwarantanny po powrocie z tego regionu w Polsce - poinformował Adam Vojtech, czeski minister zdrowia.

Jak przekazał Piotr Muller, rzecznik polskiego rządu, Czesi granice dla Polaków z województwa śląskiego otworzą w poniedziałek wieczorem, a konkretnie o północy z poniedziałku na wtorek , dlatego możemy się już przygotować na to, że granica z Czechami znowu będzie otwarta dla Ślązaków. Czeskie ministerstwo niedawno kontaktowało się z polskim resortem zdrowia. Minister Łukasz Szumowski zapewnił Czechów, że ogniska koronawirusa na Śląsku zostały wygaszone.

Przypomnijmy, że w według najnowszego raportu w niedzielę, 28 czerwca wykryto zaledwie 30 nowych zakażeń wśród mieszkańców województwa śląskiego.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.