Coraz więcej kradzieży drewna z lasów. Ładują drewno do osobówek

Przez rosnące ceny i drogi węgiel, coraz więcej osób decyduje się na kradzież. Łupem pada też drewno w lasach. Leśniczym w łapaniu złodziei pomagają fotopułapki.

Wraz z początkiem sezonu grzewczego w lasach w województwie śląskim dochodzi do coraz częstszych prób kradzieży drewna. – W ostatnim czasie mamy zarejestrowane kilka przestępstw i kilka wykroczeń. Niektórych sprawców udało się złapać na gorącym uczynku – mówi dla portalu tarnogorski.info Robert Szymański, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Świerklaniec.

Drewno w Seicento

Łupem padają nie tylko leżące po ścince kawałki drzew, ale nawet całe pnie. Na początku września do próby kradzieży drzew z lasu doszło pod Piotrkowem Kujawskim.

Podejrzani ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy i dębu. Oszacowana wartość skradzionego drewna to blisko 18 000 zł – informują leśniczy z Nadleśnictwa Kutno.

Leśniczym w namierzeniu i zatrzymaniu złodziei pomógł monitoring leśny, który zarejestrował ścinkę drzew oraz załadunek drewna do samochodu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE