Chorzów: Mieszkańcy zdecydują jak ma wyglądać ul. 23 czerwca

2021-10-12 20:01
Roboty drogowe
Autor: pixabay.com

Mieszkańcy chorzowskiej cwajki zdecydują jak ma wyglądać ulica 23 Czerwca. Miasto przygotowuje się do remontu nawierzchni jezdni w tym miejscu.

Zanim drogowcy wezmą się do roboty, urzędnicy pytają mieszkańców czy wolą klimatyczną kostkę brukową czy gładki asfalt.

- Z różnych stron docierają do nas głosy ze strony mieszkańców tej dzielnicy na temat tego, jak powinna wyglądać ta ulica, Ostateczna decyzja zostanie pozostawiona mieszkańcom. To oni w formie ankiety będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą, aby położono cichszą i bardziej przyjazną dla kierowców nawierzchnię asfaltobetonową, czy wolą, zmodernizowaną ulicę z zabytkową kostką - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Do 15 października mieszkańcy Chorzowa II mogą w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18 wypełnić ankietę, w której zdecydują jak ich zdaniem ul. 23 Czerwca powinna wyglądać po remoncie. Szczegółowe informacje można uzyskać w CIS pod numerem telefonu 32 733 44 98.

Ostateczna decyzja o wyglądzie ul. 23 Czerwca zostanie podjęta na podstawie wyniku ankiet.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE