Węgiel z PGE ma niższą cenę

i

Autor: PGE PGE obniżyło cenę węgla z importu.

Ceny węgla 2022. PGE obniża cenę węgla kamiennego od 1 listopada

Cena węgla coraz niższa. PGE Polska Grupa Energetyczna obniżyła cenę węgla z importu aż o 10 proc. Węgiel kupić można pod warunkiem zamówienia minimum 25 ton tego opału, a to oznacza, że obniżka przeznaczona jest głównie dla przedsiębiorstw, szpitali, szkół, ośrodków zdrowia lub domów pomocy społecznej.

Węgiel z PGE pochodzi z importu

Grupa Kapitałowa PGE zajmuje się przez swoją spółkę PGE Paliwa sprzedażą węgla z importu, który pochodzi z Kolumbii, Australii i Indonezji. Do polskich portów dociera statkami, następnie jest przesiewany, aby stworzyć sortymenty, które obowiązują w naszym kraju: około 30 proc. importowanego węgla to groszek, reszta to miał węglowy. W tym roku PGE sprowadziła do Polski już 5 mln ton węgla.

Cena cały czas się zmienia, ale w ostatnim czasie jest niższa więc jest szansa na kolejne obniżki cen węgla.

- Wprowadzimy kolejne korekty w naszej ofercie, jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą - informuje Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. 

Cena węgla PGE

Od 1 listopada 2022 cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech będzie wynosiła 1890 zł netto (obniżka z poziomu 2100 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Jeszcze taniej będzie można kupić miał. Cena węgla typu miał energetyczny będzie wynosiła 1550 zł netto (obniżka z poziomu 1700 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Sprawdź, jak kupić tani węgiel wprost z kopalni

Nowe zasady przedstawiamy w galerii zdjęciowej

Jak kupić węgiel z PGE?

Sprzedaż importowanego węgla kamiennego z PGE możliwa jest w dwóch zasadniczych wariantach:

  1. - w ramach zakupu preferencyjnego dla: gmin, gmin sąsiednich lub innych podmiotów będących pośredniczącymi podmiotami węglowymi, celem jego dalszej odsprzedaży na rzecz gospodarstw domowych
  2. - w ramach działalności handlowej spółki dla: inni klienci instytucjonalni (np. szpitale, szkoły, ośrodki zdrowia, domy pomocy społecznej lub inne), przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel kamienny oraz pośredniczące podmioty węglowe.

Minimalny wolumen dostawy wynosi około 25 ton i wielokrotność tej ilości.

Tani węgiel z PGE: jak kupić i przetransportować?

Aby kupić węgiel w PGE należy na stronie gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym. "Pośredniczące podmioty węglowe (PPW) mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym" - podała spółka.

W formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić, oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży. Należy ją odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

Umowa sprzedaży węgla kamiennego będzie wysyłana w formie elektronicznej na adres e-mail kontrahenta wskazany w formularzu. Kontrahent zobowiązany jest do:

  • - wydruku wszystkich załączników wiadomości e-mail w 2 egzemplarzach;
  • - własnoręcznego czytelnego podpisu (imię i nazwisko) na ostatniej stronie każdego z przesłanych załączników wraz z pieczęcią firmową;
  • - odesłania w 2 egzemplarzach podpisanych oryginałów wszystkich załączników na adres: PGE Paliwa sp. z o.o., ul. Ciepłownicza 1, 31- 587 Kraków.

Realizacja zamówienia jest możliwa jedynie po otrzymaniu przez PGE Paliwa 2 podpisanych egzemplarzy przesłanej dokumentacji.Po otrzymaniu oryginałów podpisanych dokumentów, nastąpi kontakt telefoniczny ze strony PGE Paliwa w celu rozpoczęcia realizacji zamówienia.

Transport węgla z PGE leży po stronie kupującego.

Mieszkańcy biednych gmin palą nawet drewnem z ROZEBRANYCH STODÓŁ.

Posłuchaj, co mówią przed zbliżającą się zimą!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE