Bytom. Złodzieje chcieli ukraść świąteczną karuzelę na Rynku

2022-12-08 9:56
Bytom. Wandale zniszczyli świąteczną karuzelę na Rynku
Autor: UM Bytom Bytom. Wandale zniszczyli świąteczną karuzelę na Rynku

Bytomski magistrat poinformował o nieudanej próbie kradzieży świątecznej karuzeli, która znajduje się na Rynku. Sprawa została zgłoszona na policję i straż miejską.

W Bytomiu chcieli ukraść świąteczną karuzelę

Bytom przystroił się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W mieście pojawiły się iluminacje i dekoracje. Nowością jest m.in. niewielka karuzela obrotowa, która stanęła na Rynku. Cieszy się ona dość dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, ale - jak się okazuje - nie tylko...

Oświetloną karuzelę na cel wybrali sobie również... złodzieje, którzy próbowali ukraść urządzenie, a także ustanowione wokół niej choinki, o czym poinformowali przedstawiciele miasta. 

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu powiadomił o tym zdarzeniu zarówno policję, jak i straż miejską. Jak się okazało po interwencji pracowników technicznych, uszkodzone i powyrywane zostały "tylko" ozdobne sznury z lampkami świątecznymi.  

- Apelujemy do mieszkańców Bytomia, by nie pozostawali obojętni i zgłaszali zauważone próby kradzieży i dewastacji - czytamy na stronie internetowej bytomskiego magistratu. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE