Bytom przyszłości. Sztuczna inteligencja stworzyła mroczne wizualizacje miasta

2023-01-19 9:49
Bytom przyszłości
Autor: DALL-E

Jak będzie wyglądał Bytom za kilkadziesiąt lat? Sztuczna inteligencja DALL-E pokazała wizualizacje śląskiego miasta przyszłości. Są zaskakujące i nie wszystkim mogą się spodobać. Warto jednak zobaczyć, w którym kierunku może się rozwijać Bytom.

Bytom to jedno z najstarszych miast Śląska. W latach międzywojennych uważany był także za jedno z najpiękniejszych. Po latach dynamicznej rozbudowy miasta o nowe osiedla, które nie zawsze były dobrze wkomponowane w istniejące kamienice i wzorowy układ komunikacyjny, dzisiaj Bytom ma ponad 160 tys. mieszkańców. Większość z nich uważa, że Bytom się sypie, bo w wielu miejscach widać zdegradowane budynki. To efekt latami prowadzonego wydobycia węgla. Proces rewitalizacji Bytomia jest powolny.

Jak będzie wyglądał Bytom przyszłości?

Sztuczna inteligencja DALL-E stworzyła wizualizacje Bytomia przyszłości. Poprosiliśmy o przygotowanie obrazów centrum i dzielnic. Efekt może być dla wielu zaskakujący. Naszym oczom ukazała się mroczna przyszłość Bytomia

ZOBACZ WIZUALIZACJE W GALERII ZDJĘCIOWEJ

To, co najbardziej przykuwa uwagę, to mrok i niska zabudowa. W odróżnieniu od wizualizacji dotyczących Katowic przyszłości, czy też Sosnowca przyszłości, trudno dostrzec w nich tendencje do budowania wysokościowców czy eksponowanych drapaczy chmur z biurami. Dominują ciemne barwy postindustrialne. Jedyna zmiana dotyczy przedmieść i dalekich dzielnic, w których widać soczystą zieleń i futurystyczne kształty budynków. Czy to oznacza, że właśnie w zrewitalizowanych dzielnicach należy upatrywać przyszłości Bytomia?

Dla porównania warto zobaczyć, jak sztuczna inteligencja nakreśliła przyszłość Sosnowca i Katowic.

Katowice przyszłości

Zobacz wizualizacje

Sosnowiec przyszłości

Zobacz wizualizacje

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE