Sosnowiec przyszłości

i

Autor: DALL-E

Sosnowiec przyszłości. Mroźne wizje sztucznej inteligencji DALL-E

Kto planuje żyć w Sosnowcu za kilkadziesiąt lat, powinien zobaczyć, jaką przyszłość Sosnowca rysuje sztuczna inteligencja DALL-E. Przyprószone śniegiem bloki i biurowce robią niesamowite wrażenie. Skąd tyle śniegu?

Sosnowiec przyszłości

Jak będzie wyglądał Sosnowiec w przyszłości? Co stanie się z dzielnicami i gigantycznymi osiedlami mieszkaniowymi? Jaka przyszłość czeka wielkie centra handlowe w centrum, na Środuli i w Zagórzu? Jak będzie wyglądał układ drogowy? takie pytania zadają sobie urbaniści i architekci, ale także zwykli ludzie, którzy wiążą przyszłość swoją i swoich dzieci z Sosnowcem. 

Odpowiedź częściowo poznajemy dzięki sztucznej inteligencji DALL-E, która stworzyła wizualizacje Sosnowca. I nie są to cukierkowe obrazki z fruwającymi podniebnymi taksówkami i bajecznie kolorowymi parkami. Przyszłość Sosnowca jawi się w zupełnie innych barwach.

Tak widzi przyszłość Sosnowca sztuczne inteligencja DALL-E

Zobacz wizualizacje

Miasta przyszłości według sztucznej inteligencji

Wizje przyszłości Sosnowca kreślone przez sztuczną inteligencję zaskakują przede wszystkim jednym elementem. To śnieg! Za każdym razem, gdy dawaliśmy programowi DALL-E zadanie o narysowanie, jak Sosnowiec może wyglądać za kilkadziesiąt lat, dostawaliśmy wizualizacje ze śniegiem. 

Obrazy przyszłości Sosnowca pełne są także wszechobecnych osiedli mieszkaniowych. Widać gęstą zabudowę z blokami mieszkaniowymi i kilkoma drapaczami chmur, które być może są biurowcami. 

Trudno jednak doszukiwać się śmiałych konstrukcji i zadziwiających koncepcji rodem z filmów science-fiction. To zupełnie inaczej niż w sąsiednich Katowicach.

Tak widzi przyszłość Katowic sztuczna inteligencja

Zobacz zdjęcia

Bytom przyszłości

Zobacz wizualizacje