Sosnowiec przyszłości. Mroźne wizje sztucznej inteligencji DALL-E

2023-01-16 16:13
Sosnowiec przyszłości
Autor: DALL-E

Kto planuje żyć w Sosnowcu za kilkadziesiąt lat, powinien zobaczyć, jaką przyszłość Sosnowca rysuje sztuczna inteligencja DALL-E. Przyprószone śniegiem bloki i biurowce robią niesamowite wrażenie. Skąd tyle śniegu?

Sosnowiec przyszłości

Jak będzie wyglądał Sosnowiec w przyszłości? Co stanie się z dzielnicami i gigantycznymi osiedlami mieszkaniowymi? Jaka przyszłość czeka wielkie centra handlowe w centrum, na Środuli i w Zagórzu? Jak będzie wyglądał układ drogowy? takie pytania zadają sobie urbaniści i architekci, ale także zwykli ludzie, którzy wiążą przyszłość swoją i swoich dzieci z Sosnowcem. 

Odpowiedź częściowo poznajemy dzięki sztucznej inteligencji DALL-E, która stworzyła wizualizacje Sosnowca. I nie są to cukierkowe obrazki z fruwającymi podniebnymi taksówkami i bajecznie kolorowymi parkami. Przyszłość Sosnowca jawi się w zupełnie innych barwach.

Tak widzi przyszłość Sosnowca sztuczne inteligencja DALL-E

Zobacz wizualizacje

Miasta przyszłości według sztucznej inteligencji

Wizje przyszłości Sosnowca kreślone przez sztuczną inteligencję zaskakują przede wszystkim jednym elementem. To śnieg! Za każdym razem, gdy dawaliśmy programowi DALL-E zadanie o narysowanie, jak Sosnowiec może wyglądać za kilkadziesiąt lat, dostawaliśmy wizualizacje ze śniegiem. 

Obrazy przyszłości Sosnowca pełne są także wszechobecnych osiedli mieszkaniowych. Widać gęstą zabudowę z blokami mieszkaniowymi i kilkoma drapaczami chmur, które być może są biurowcami. 

Trudno jednak doszukiwać się śmiałych konstrukcji i zadziwiających koncepcji rodem z filmów science-fiction. To zupełnie inaczej niż w sąsiednich Katowicach.

Tak widzi przyszłość Katowic sztuczna inteligencja

Zobacz zdjęcia

Bytom przyszłości

Zobacz wizualizacje

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE