Chorzów: Objęty kwarantanną wyszedł na spacer, żeby się przewietrzyć. Odpowie za to przed sądem

2020-03-27 12:24
Kwarantanna domowa. Jak wygląda, na czym polega, co można robić?
Autor: pixabay.com Kwarantanna domowa. Jak wygląda, na czym polega, co można robić?

Chorzowscy policjanci informują o kolejnym przypadku łamania zasad kwarantanny. Tym razem prawo złamał mieszkaniec Chorzowa, który tłumaczył, że musiał wyjść z domu, bo potrzebował się przewietrzyć. W związku z jego nieodpowiedzialnym zachowaniem, o zdarzeniu policjanci powiadomili służby sanitarne, a niezależnie od tego odpowie przed sądem. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Chorzowie. Mężczyzna złamał zasady kwarantanny

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną. Niestety wczorajsza (26 marca) kontrola policjantów u mieszkańca Chorzowa pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy policjanci podjechali pod adres zamieszkania mężczyzny i próbowali się z nim skontaktować telefonicznie, ten nie odbierał połączeń.

- W związku z powyższym dzielnicowy postanowił podejść pod drzwi wejściowe do klatki schodowej, aby nawiązać kontakt przez domofon, jednocześnie cały czas dzwoniąc do niego. Gdy zbliżał się już do klatki, mężczyzna w końcu odebrał telefon, na pytanie mundurowego, gdzie się znajduje, oświadczył, że na pobliskim skwerze, ponieważ musiał wyjść z domu przewietrzyć się. Mundurowi o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje chorzowska policja.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii

KoronawirusRaport: Śląsk 26.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE