Burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel obawia się o swoje życie. Regularnie otrzymuje mejle z pogróżkami i obelgami [AUDIO]

2020-01-29 14:41
Afera hejterska w Lędzinach
Autor: Dariusz Brombosz

Gehenna Krystyny Wróbel trwa od kilku lat. Burmistrz Lędzin otrzymuje na służbową skrzynkę wiadomości podpisane jako „Ruch obywatelski". Autor lub autorzy, bo nie wiadomo ile za mejlami stoi osób, nie przebierają w słowach. W wulgarny sposób obrażają, a nawet grożą śmiercią. Burmistrz zgłosiła już sprawę na policję.

Burmistrz Lędzin otrzymuje pogróżki

Mejle jakie otrzymuje Burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel z powodu wulgarnej treści nie nadają się do cytowania. To wyzwiska, obelgi i grożenie śmiercią. Ich treść postanowiła opublikować na Facebooku, udostępniając screeny obraźliwych maili. Powiadomiła też o sprawie policję.

Boję się o moje życie i moich bliskich. Wiadomości, jakie otrzymuję na moją służbową skrzynkę, jest coraz więcej. Ponieważ doświadczyłam ze strony osób mi nieprzychylnych wiele oszczerstw, zdecydowałam się opublikować maile. Dzięki temu mieszkańcy poznali pełną skalę agresji, której doświadczam – powiedziała nam Krystyna Wróbel, Burmistrz Lędzin.

Afera hejterska w Lędzinach. Posłuchajcie!

Hejterzy zarzucają Pani Burmistrz, że sfałszowała maile, by wzbudzić litość wśród mieszkańców. Argumentują to tym, że opublikowane przez niej informacje na Facebboku to grafiki, a nie screeny rzeczywistych maili.

Oryginalne maile i dokumenty o tym co przechodzę przekazałam prokuraturze- borni się Krystyna Wróbel. A Prokuratura Rejonowa w Tychach potwierdza jej wersję.

Śledztwo zostało umorzone z uwagi na nieodnalezienie autorów tych wiadomości. Burmistrz Lędzin złożyła zażalenie, które zostało odrzucone.

Krystyna Wróbel nie ukrywa, że całą sytuacją jest wyjątkowo zmęczona. Odbija się to na niej samej i jej rodzinie. Z powodu ataków hejterskich na innych urzędników niektórzy decydują się na zwolnienia z pracy. Burmistrz podkreśla, że póki co nie składa broni i włącza się w akcję „Stop hejtowi i mowie nienawiści".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE