Bielsko-Biała: Oszukiwał mężczyzn podając się za kobietę. Zarobił ponad 200 tys. zł

i

Autor: Archiwum Bielsko-Biała: Oszukiwał mężczyzn podając się za kobietę. "Zarobił" ponad 200 tys. zł

Kryminalne

Bielsko-Biała: Oszukiwał mężczyzn podając się za kobietę. "Zarobił" ponad 200 tys. zł

Policjanci z Bielska-Białej namierzyli i zatrzymali w Bydgoszczy oszusta, który podając się za kobiety będące w potrzebie, oszukał dziesiątki mężczyzn na łączną kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Był kobietą, ale potem okazał się mężczyzną. I oszukał innych mężczyzn

Kobieta w potrzebie szukała przez internet mężczyzny, który da jej wsparcie, a także pomoże w problemach finansowych - to jeden ze scenariuszy, który stosują często oszustki aby wyłudzić w ten sposób od naiwnych mężczyzn pieniądze. W tym przypadku jednak kobietą w potrzebie był 38-letni mężczyzna, który wykorzystywał potrzebę bliskości z kobietą oraz uczucia innych mężczyzn, by w ten sposób wyłudzać od nich pieniądze. 

Do oszustw dochodziło na jednej z popularnych platform randkowych. Tam, pod fałszywymi danymi, publikując nieswoje zdjęcia, podawał się za kobietę, która z jednej strony potrzebowała miłości i bliskości, a z drugiej pomocy. Najczęściej w formie pieniędzy. W ten sposób przez blisko dwa lata 38-latek zdołał oszukać wielu mężczyzn na kwotę ponad 200 tys. zł.

Z racji tego, że oszust często zmieniał miejsce, trudno było go namierzyć, a tym bardziej zatrzymać. W końcu udało się to policjantom z Bielska-Białej, którzy namierzyli go w jednym z hoteli w Bydgoszczy. Tam został zatrzymany i doprowadzony na komendę w Bielsku-Białej. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, na którego wniosek sąd tymczasowo aresztował go na 2 miesiące. Ze względu na skalę i ilość oszustów, a także działania w warunkach recydywy, grozi mu do 12 lat więzienia.