pijany rowerzysta

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Pijany rowerzysta krążył po Świętochłowicach. W ciągu 12. godzin zatrzymano go... dwa razy

Mieszkaniec Świętochłowic w przeciągu 12 godzin został dwukrotnie skontrolowany przez policję. Za pierwszym razem miał ponad dwa promile alkoholu, kilkanaście godzin później miał jeszcze blisko promil w wydychanym powietrzu.

Pijany rowerzysta w Świętochłowicach. Zatrzymano go dwa razy

W niedzielę, 21 kwietnia około godziny 21:00 patrolując ulicę Mickiewicza policjanci zauważyli rowerzystę nie potrafiącego utrzymać równowagi. Badanie alkomatem wykazało u 40-letniego mieszkańca Świętochłowic ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Dzisiaj rano na ulicy Szkolnej w ręce świętochłowickich mundurowych, ponownie wpadł ten sam rowerzysta. 40-latek czuł się dobrze i nie spodziewał się, że może nadal być pod wpływem. Ku jego zdziwieniu, badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu. Łącznie w niespełna 12 godzin, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mundurowi nałożyli na 40-latka mandaty karne w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu - apeluje policja.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?