Beskid Śląski zimą. Tam jest jak w bajce!

i

Autor: slaskie.travel.pl

Turystyka

Beskid Śląski w zimowej odsłonie. Ośnieżone szczyty i drzewa, piękne widoki. Tam jest jak w bajce!

2024-02-22 10:47

Ośnieżone szczyty i drzewa, śnieg skrzypiący pod butami, piękne widoki, a po drodze schroniska, w których można napić się czegoś ciepłego czy coś zjeść. To właśnie w górach zimą jest najpiękniej. Odnajdą się tu zarówno pasjonaci trekkingu, jak i skiturowcy. Beskid Śląski teraz zachwyca! Sami zobaczcie!

Czytaliście lub oglądaliście w filmach opowieści z bajkową krainą Narnią w zimowej odsłonie w tle? To właśnie tak wygląda zimą Beskid Śląski! Jest naprawdę pięknie i klimatycznie! 

Od krótszych czy dłuższych wędrówek szlakami na same wierzchołki, przez jazdę na nartach, po spacery całymi rodzinami w doliny, na ośnieżone szczyty, do lasu. Możliwości na spędzenie czasu w tych przepięknych, a zimą wyjątkowo klimatycznych górach jest naprawdę wiele.

Spacer na Malinowską Skałę? A może dłuższa wyprawa na Skrzyczne?

Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i pomysł dla tych, którzy chcą się wybrać na dłuższą i bardziej wymagającą wyprawę to Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Najpopularniejsze szlaki wiodą tam ze Szczyrku. Warto dobrze się przygotować przed wyjściem, pamiętając o odpowiedniej odzieży i sprzęcie, w tym rakach. Zimą droga nie należy do łatwych. Z okolicy tej skorzystają także narciarze.

Na 1220 m n.p.m. wznosi się z kolei Barania Góra, równie popularna choćby ze względu na widoki, które podczas całej trasy czekają turystów, aż do szczytu, na którym znajduje się wieża widokowa.

Dla najmłodszych sporą atrakcją będzie wycieczka na Równicę lub na Trzy Kopce Wiślańskie

Krótkie trasy i raczej w zasięgu każdego prowadzą na Klimczok (1117 m n.p.m.). Można zacząć wędrówkę z Bielska Białej lub ze Szczyrku. Natomiast z Ustronia czy z Brennej świetną propozycją, także dla najmłodszych jest wyjście na Równicę. Z polany pod Równicą widać m.in. Baranią Górę i Soszów Wielki.

W Beskidzie Śląskim atrakcyjne są również Trzy Kopce Wiślańskie i prywatne schronisko Telesforówka - z wierzchołka można zobaczyć Skrzyczne i Czantorię. Znajduje się tam też garbus z dawnych lat z możliwością pooglądania go, a nawet wejścia i zrobienia sobie w nim pamiątkowego zdjęcia. Ciekawa jest trasa na Malinowską Skałę, gdzie pod szczytem góry Malinów znajduje się udostępniona do zwiedzania Jaskinia Malinowska.

Beskid Śląski - dla pasjonatów nart biegowych

Obok Magurki Wilkowickiej - najpopularniejsze miejsce w woj. śląskim i jedno z najsłynniejszych w Polsce to Przełęcz Kubalonka, warta polecenia miłośnikom nart biegowych. Tras zarówno łatwych jak i nieco wymagających jest tu kilkanaście kilometrów.

Jak zimą jest w Beskidzie Śląskim? Kliknij w galerię i zaplanuj bajkową wycieczkę. Zdjęcia pochodzą z Instagrama i opublikowane są przez internautów. 

Kochasz góry? Sprawdź, ile o nich wiesz. Tylko ekspert rozwiąże ten quiz

Pytanie 1 z 8
Dokładnie nie wiadomo kiedy pierwszy raz zdobyto Mount Everest, ale przypuszcza się, że w…