Barbórka na Nikiszowcu. Górnicza orkiestra w tym roku znów obudziła mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-05 11:38

Barbórkowa tradycja na osiedlu Nikiszowiec w Katowicach ma się dobrze. Orkiestra Górnicza w tym roku również 4 grudnia rozpoczęła dzień od barbórkowego koncertu. Górnicy z KWK Wieczorek nie zawiedli. Zobaczcie zdjęcia.

Barbórka na Nikiszowcu 2019

Górnicy z górniczej orkiestry dętej przy KWK Wieczorek ponownie obudzili mieszkańców Nikiszowca w Barbórkę. To tradycja, która przetrwała już 108 lat. Orkiestra górnicza w ten sam sposób, co roku 4 grudnia czyli w Święto Górnika, budzi mieszkańców dźwiękami trąbek.

Górnicy z orkiestry dętej przy Kopalni Wieczorek co roku 4 grudnia przed godziną 6 rano rozpoczynają koncert barbórkowy i przypominają o dniu św. Barbary i najważniejszym dniu w roku dla wszystkich górników.

Ta tradycja wciąż jest u nas mocna, chociaż kopalni węgla kamiennego coraz mniej.

Mieszkańcy regionu są jedna bardzo związani z etosem pracy górników. Dzień w dzień pokazują szacunek do górniczego stanu.

Co ważne, od zeszłego roku obchody Barbórki zostały wpisane na listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO.

Zobaczcie zdjęcia z pobudki mieszkańców Nikiszowca w Barbórkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE