Autobus przejechał dziewczynkę. Koszmarny wypadek w Staromieście

2022-06-09 16:15

Do koszmarnego wypadku doszło w Staromieście niedaleko Lelowa. Autobus potrącił dziewczynkę. Dziecko zostało ciężko ranne. Z uwagi na jej rozległe obrażenia zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tragiczny wypadek w Staromieście

Koszmarny wypadek w miejscowości Staromieście, niedaleko Lelowa. Jak informuje portal Zawiercie 112, autobus przejechał dziecko. Do wypadku doszło w czasie manewru cofania autobusu. 13-latka znalazła się za autobusem i była niewidoczna dla kierowcy.

- Wstępne ustalenia wskazują, ze kierujący autobusem szkolnym 65-letni mężczyzna wysadził dzieci z pojazdu i wykonując manewr zawracania najechał na pieszą lat 13. Dziewczynka z obrażeniami została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu - informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z KPP w Częstochowie.

Tuż po wypadku na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, jednak ze względu na rozległe obrażenie i bezpośrednie zagrożenie życia, zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec lądował na pobliskim polu i przetransportował ciężko ranną ofiarę wypadku do szpitala.

Policja na miejscu bada okoliczności wypadku. 

Stan dziewczynki był bardzo ciężki.

W chwili obecnej w akcji uczestniczą strażacy z JRG Częstochowa i gminy Lelów, zespół pogotowia ratunkowego oraz policja.

Na miejscu policjanci przeprowadzają szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i materiał dowodowy w tej sprawie. Cała sytuacja będzie dokładnie weryfikowana przez śledczych.

Kierowca autobusu był trzeźwy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE