W Siedlcach dochodzi do coraz większej ilości kradzieży. Wzrasta także przestępczość narkotykowa!

2020-02-10 13:52
Policja - aresztowanie
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dane są efektem podsumowania działań siedleckiej policji w ciągu całego 2019 roku. Niestety, na terenie miasta i powiatu mundurowi odnotowali w ubiegłym roku znaczny wzrost tego rodzaju przestępstw, w stosunku do lat poprzednich. Więcej przeczytacie na Eska.pl Siedlce.

W kategorii kradzieże, powiem ogólnie: kradzieże cudzej rzeczy, w roku 2018 było to 188 czynów stwierdzonych, ale już w roku ubiegłym, czyli 2019, było ponad 266 tego typu czynów, więc spory wzrost. Jeśli chodzi o kategorię kradzieży aut, to w roku 2019 na terenie naszego działania skradziono 16 pojazdów. Większość z nich udało się odzyskać, w tym sześciu osobom przedstawiono zarzuty – informuje Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.


Mając na uwadze podane statystyki, dbajcie o swoje bezpieczeństwo. Wyjeżdżając na ferie, pamiętajcie o tym, by nie zostawiać swoich aut w podejrzanych miejscach. Nie zapomnijcie także o odpowiednim zabezpieczeniu domów i mieszkań.

Ponadto policja alarmuje, że w ciągu ostatniego roku wzrosła także przestępczość narkotykowa w Siedlcach. Pomimo wielu akcji informacyjnych i programów profilaktycznych, realizowanych m.in. przez mundurowych, lokalne placówki edukacyjne i Urząd Miasta, coraz częściej dochodzi do tego rodzaju wykroczeń.


- Z roku na rok obserwujemy w tej kategorii duży wzrost. Podczas gdy w roku 2018 stwierdzonych zostało 130 tego typu czynów i stu osobom przedstawiono zarzuty w kategorii przestępstw narkotykowych, to już w ubiegłym 2019 tego typu spraw było 200, a zarzuty usłyszało ponad 150 osób. Zabezpieczamy też coraz więcej różnych substancji i różnego rodzaju narkotyków. W ubiegłym roku policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zabezpieczyli ponad 2,6 kg narkotyków - dodaje Agnieszka Świerczewska.

Warto dodać, że w tę statystykę nie są wliczane lekarstwa i dopalacze, które stanowią odrębną kategorię. Dane są zatem mocno niepokojące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE