festiwalowe

i

Autor: JS

Uczta dla melomanów. Startuje VI Letni Festiwal pod Muralem

2022-06-29 14:03

Letni Festiwal pod Muralem to już wakacyjna tradycja. W programie 5 koncertów - każdy inny i wyjątkowy. Będzie można posłuchać polskiej muzyki rozrywkowej, bluesowo-rockowych brzmień, a także mistycznych pieśni ludowych, operetek i piosenek lwowskich. Organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Pierwszy koncert w ramach letniego cyklu - „Muzyka łączy pokolenia” - już w najbliższy piątek (1 lipca). Swoje solowe talenty zaprezentują aktorzy Teatru ES m.in: Dorota Kaczorek, Klaudia Borejko, Olga Wujkowska, Zuzanna Wrzosek, Klaudia Karpińska, Wiktoria Nowosielska i inni, którym na scenie akompaniować będzie Orkiestra Teatru ES w składzie: Daniel Popek, Andrzej Maleńczuk, Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński i Robert Protasewicz. - To program, w którym będzie można usłyszeć najznamienitsze przeboje polskiej sceny rozrywkowej ostatnich kilku dekad - zapowiadają organizatorzy.

8 lipca na letniej scenie zagra grupa Holy Water. To zespół z Łomży, który tworzy  rockowo-bluesowe kawałki.

15 lipca pod muralem „muzyka z serca, głos z trzewi, słowa przodków”. Wystąpi zespół Sviatyj, grający Galician Voodoo Blues. - Jest w tym spirytualizm, jest rytm i słowo, są proste ludowe pieśni o złamanej miłości - mówią organizatorzy.

22 lipca koncert pt. „Cudowny świat operetki” w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Lublinie i muzyków Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oddział w Lublinie. W programie: piosenki 20-lecia międzywojennego, arie i duety operowe,  operetkowe i musicalowe, nie zbraknie też znanych i lubianych przebojów filmowych i hitów światowego repertuaru.

Na zakończenie Festiwalu pod Muralem, czyli 29 lipca Projekt Volodia - Piosenki lwowskie. Będzie można posłuchać popularnych piosenek przedwojennego Lwowa oraz utworów powstałych po II wojnie światowej napisanych przez m.in. twórców wchodzący w skład „Lwowskiej Fali” - na emigracji.

Wszystkie koncerty odbywać się będą na letniej scenie CKiS pod muralem w każdy piątek lipca o godz. 21:00. Wstęp wolny.

mural

i

Autor: JS

QUIZ. Test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE