Siedleckie stowarzyszenie Mgiełka zaprasza na IX Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”

i

Autor: fot. Stowarzyszenie Mgiełka

Zapowiedź imprezy

Siedleckie stowarzyszenie Mgiełka zaprasza na IX Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”

2023-06-09 13:46

Integracja osób pełno- i niepełnosprawnych, wspólna zabawa plenerowa, koncerty, animacje i plac zabaw dla dzieci, a także spotkania ze specjalistami dla ich rodziców – to atrakcje IX. Integracyjnego Pikniku Rodzinnego „Jesteśmy tacy sami”, który w najbliższą niedzielę 11 czerwca organizuje przy parafii pw. św. Teresy w Siedlcach Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka”.

Chciałabym bardzo zaprosić wszystkich mieszkańców miasta, gminy i powiatu siedleckiego na IX. Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”, współfinansowany ze środków Miasta Siedlce, który odbędzie się przy św. Teresie. Piknik rozpoczyna się Mszą św. o godz. 10.30 za osoby niepełnosprawne i ich rodziny, a po niej startujemy z przywitaniem Gości Pikniku. Będzie bardzo dużo atrakcji dla najmłodszych – konkursy, gry, zabawy, przejażdżki motocyklami przygotowane przez FMB Siedlce, możliwość zwiedzania wozu strażackiego, a także występy wokalne przygotowane m.in. przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Będzie również plac zabaw dla dzieci, dużo smakołyków, w tym lody i grill, zapraszamy więc całe rodziny! – mówi Elżbieta Goschorska, prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka”.

W trakcie wydarzenia rodzice dzieci pełno- i niepełnosprawnych będą też mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów – psychologa, pedagoga i logopedy. Oprócz tego będą mieli możliwość przeprowadzenia badań w Punkcie Diagnostycznym – pomiaru cukru, ciśnienia czy wykonania diagnostyki skóry itp.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę (11 czerwca) na terenach zielonych przy kościele pw. św. Teresy w Siedlcach. Początek festynu o 11.30. Oczywiście wstęp wolny!

Siedleckie stowarzyszenie Mgiełka zaprasza na IX Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”

i

Autor: fot. Stowarzyszenie Mgiełka
Sonda
Czy osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie powinni mieć większe wsparcie od państwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE