Podejrzany o zabójstwo zakonnika z Siedlec usłyszał zarzuty! Miał zamordować także Ukrainkę w Sokołowie Podlaskim

2022-05-04 12:41
Podejrzany o zabójstwo zakonnika z Siedlec i Ukrainki w Sokołowie Podlaskim usłyszał zarzuty!
Autor: fot. Monika Półbratek Prokuratura Okręgowa w Siedlcach badała sprawę zabójstwa zakonnika od kilku miesięcy

Po kilkumiesięcznym wnikliwym śledztwie, Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła dziś (4 maja) zarzuty 23-letniemu Rafałowi J., podejrzanemu o zabójstwo zakonnika, ojca Maksymiliana Adama Ś., do którego doszło 11 listopada ubiegłego roku w parku miejskim w Siedlcach. 23-latek został zatrzymany przez policję już w styczniu 2022 roku, w związku z podejrzeniem o zabójstwo 49-letniej obywatelki Ukrainy w Sokołowie Podlaskim.

– Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ustaliła sprawcę zabójstwa siedleckiego kapłana, o. Adama Ś. Do zabójstwa doszło 11 listopada 2021 roku. Z ustaleń śledztwa wynikało wówczas, że sprawca, posługując się narzędziem tępokrawędzistym, z dużą siłą zadał pokrzywdzonemu trzy uderzenia w tył głowy, skutkujące jego zgonem. Aktualnie, dzięki wielomiesięcznej żmudnej pracy procesowej i analitycznej prokuratury i policji, ustalono że sprawcą jest 23-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. W dniu dzisiejszym, czyli 4 maja 2022 roku, prokurator przedstawił mu zarzut dokonania zabójstwa księdza Adama Ś. Podejrzany doprowadzony został z Zakładu Karnego w Siedlcach, gdzie przebywa jako tymczasowo aresztowany pod innym poważnym zarzutem – informuje prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Ofiara drugiej zbrodni, do której doszło dwa miesiące później w Sokołowie Podlaskim, otrzymała 10 ciosów młotkiem. W dość podobny sposób zginął też siedlecki franciszkanin, więc z uwagi na podobieństwo modus operandi, śledczy poddali wnikliwej analizie okoliczności kolejnego zabójstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim. Śledczym udało się ustalić prawdopodobnego sprawcę morderstwa, dzięki nagraniom z kamer.

„Ofiara tej zbrodni, 49-letnia kobieta, wyszła z domu ok. godz. 21.00, kierując się do miejsca swego zatrudnienia. Jej zwłoki, leżące na poboczu jednej z ulic miasta, ujawnione zostały ok. godz. 22.00 przez przejeżdżające obok osoby. Na podstawie zapisów monitoringu wytypowano Rafała J. jako podejrzewanego o dokonanie zabójstwa kobiety. Na zabezpieczonych od niego butach i odzieży oraz młotku ujawniono ślady krwi pokrzywdzonej. W śledztwie Rafałowi J. przedstawiono zarzut, iż w dniu 18-go stycznia 2022 r. w Sokołowie Podlaskim, działając w bezpośrednim zamiarze zabójstwa, posługując się narzędziem typu młotek, zadał pokrzywdzonej co najmniej 10 ciosów w głowę, powodując obrażenia, skutkujące natychmiastową śmiercią kobiety. Zebrane dowody, między innymi ekspertyzy kryminalistyczne, dostarczyły wystarczających podstaw do przyjęcia, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Jak informuje prokurator, podejrzany dokonania obu zbrodni nadal przebywa w tymczasowym areszcie. Za popełnione czyny grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE