Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu we Dworze Mościbrody!

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Rozpoczynamy Mazo Czas!

Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu we Dworze Mościbrody! [FOTO, AUDIO]

2023-05-25 21:57

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zainaugurowała tegoroczny sezon podróżniczy na wschodzie Mazowsza, we Dworze Mościbrody! Przedstawiciele MROT-u, samorządu województwa mazowieckiego i lokalnych instytucji kultury opowiedzieli tam o atrakcjach regionu. Zachęcają do odkrywania uroków Mazowsza i zwiedzania go latem, przy wykorzystaniu nowego przewodnika „Industrialne Mazowsze” i strony www.mazowsze.travel.

POSŁUCHAJ, co warto zwiedzić na Mazowszu i co warto wiedzieć o turystyce w województwie mazowieckim:

Jak przekonuje Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. W Dworze Mościbrody, kilkanaście kilometrów od Siedlec, MROT oficjalnie otworzył sezon turystyczny na Mazowszu, zachęcając mieszkańców regionu do zwiedzania województwa mazowieckiego!

– Siedlce, choć niewielkie, mają wiele ciekawego do zaoferowania – mówi Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego. – Magnesem, który przyciąga do nas wielbicieli sztuki, z pewnością jest Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Znajdziemy je w Muzeum Diecezjalnym. W okolicy na pewno warto odwiedzić Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku MROT liczy na turystyczny rekord.

Poniżej lista dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych oraz najchętniej odwiedzanych miejscowości na Mazowszu:

po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie

i

Autor: fot. MROT

We Dworze Mościbrody MROT zaprezentował najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel.

po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie

i

Autor: fot. MROT

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno, wspaniała natura i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek. Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji:

– Naszym największym wydarzeniem cyklicznym jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówi Małgorzata Borkowska, Prezes Zarządu Dworu Mościbrody.

W spotkaniu na terenie Dworu Mościbrody wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury, prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. Jak zapewniają, to będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko:

– Rok 2023 jest dla zamku bardzo ważny – w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje. Zapraszamy na ekscytującą przygodę i do zobaczenia w Liwie – zachęca Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

Jak podkreśla Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Region Siedlecki udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą korzystać z jego możliwości. Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel.

Sonda
Czy lubisz podróże?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE