Gmina Skórzec: rozbudowa bazy sportowej w trzech szkołach

i

Autor: fot. Monika Półbratek Jerzy Długosz, wójt gminy Skórzec

Gmina Skórzec: rozbudowa bazy sportowej w trzech szkołach

2022-06-22 13:47

Nowa hala sportowa w Grali Dąbrowiźnie, boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Stanach i Orlik z zapleczem technicznym w Skórcu – to trzy różne zadania, które samorząd gminy Skórzec chce zrealizować w lokalnych placówkach oświatowych. Na ten cel pozyskał blisko 10 mln zł dotacji z Polskiego Ładu.

– Będziemy realizować inwestycję „Budowa infrastruktury sportowej wraz z zapleczem technicznym”, która dotyczy trzech szkół na terenie gminy Skórzec. Chcemy wybudować halę sportową przy Szkole Podstawowej w Grali Dąbrowiźnie, bo jako jedyna z tych trzech szkół nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. W tamtym roku oddaliśmy do użytku rozbudowaną część Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stanach, przy której również powstała hala sportowa, która spełnia już wymogi i oczekiwania mieszkańców. Natomiast teraz przy tej szkole wybudujemy boisko wielofunkcyjne. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu powstanie zaś boisko wielofunkcyjne, wielosezonowe, czyli tzw. „Orlik”. Ponadto postawimy tam budynek z szatniami i zapleczem technicznym dla sportowców. Jest on potrzebny, ponieważ nasz zespół gminny Naprzód Skórzec odnosi bardzo znaczące sukcesy w piłce nożnej i w tenisie stołowym – mówi Jerzy Długosz, wójt gminy Skórzec.

Gmina Skórzec: rozbudowa bazy sportowej w trzech szkołach

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Na realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji w trzech szkołach gminy Skórzec samorząd otrzyma w tym roku wysokie dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Gdyby nie dotacja w wysokości 9 mln 900 tys. zł., władze gminy nie byłyby w stanie sprostać tak dużym wydatkom. Liczą też na to, że inflacja i obecna sytuacja na rynku budowlanym nie spowodują drastycznego wzrostu kosztów zadania.

– Roczny budżet na 23 miejscowości gminy to ok. 4 mln zł. Mimo że mamy projekty, gminy nie byłoby stać na tak dużą inwestycję. Dlatego wcześniej z niecierpliwością czekaliśmy na nabór do Polskiego Ładu i cieszymy się z przyznanej nam, blisko dziesięciomilionowej dotacji. Teraz będziemy ogłaszali przetargi. W zależności od tego, jak pójdą, będziemy przystępowali do realizacji zamierzonych celów. Po rozmowach z przedstawicielami firm budowlanych jestem trochę uspokojony, bo oni mówią, że ceny materiałów przystopowały. Dlatego też będziemy dostosowywali nasze działania do obecnej sytuacji na rynku – dodaje Jerzy Długosz.

Z własnego budżetu do realizacji inwestycji samorząd gminy będzie musiał dołożyć tylko ok. 10 procent kosztów całości, czyli ok. miliona złotych.

Sonda
Czy lubisz grać w tenis stołowy?