Duże inwestycje w siedleckiej jednostce wojskowej. Skorzystają też mieszkańcy

2021-04-29 21:20
18. dywizja zmechanizowana
Autor: fot. Joanna Soćko

Nie tylko nowoczesna infrastruktura wewnątrz jednostki, ale i solidne drogi wokół. Rozpoczęła się rozbudowa siedleckiego garnizonu. Dowództwo 18. Dywizji Zmechanizowanej powiększa swoją bazę. Zapowiada także remont ulic dojazdowych do koszar.

W przyszłym roku  zaplanowano prace na ulicach Pamięci ofiar II wojny światowej, Okopowej, Artyleryjskiej, Partyzantów, Garwolińskiej, a także na Siedleckiej w Żelkowie. - To będzie budowane w standardzie wojskowym, czyli żeby mógł też ciężki sprzęt przejechać, te drogi są inaczej budowane, są droższe, ale ze względu na obronność państwa wojsko to sfinansuje - mówi gen. Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Ministerstwo Obrony Narodowej ma także zapewnić pieniądze na remont jednej z najbardziej zniszczonych siedleckich ulic - Składowej. - Otrzymałem decyzję z ministerstwa, że ulica Składowa - od jednostki w prawo do ronda Honorowych Dawców Krwi, do Łukowskiej też jest włączona jako droga ważna ze względu na obronność kraju i będzie również finansowana przez wojsko, ale po 2024 roku - tłumaczy generał.

Oprócz tego wojsko planuje przesunąć bramę wjazdową do jednostki w stronę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Ma to rozładować ruch na pobliskim rondzie.

W samym garnizonie ruszyły prace związane z budową nowych obiektów wojskowych. - Rozpoczęła się budowa sztabu dywizji i trzech koszarowców, w tym roku jeszcze będą trzy inwestycje, będziemy robić instalację podziemną oraz ogrodzenie i jeszcze takie sprawy techniczne z energetyką, bo jednak pobór prądu będzie duży i musi być nowa linia, która doprowadza do tego kwartału.

W planach jest także budowa nowoczesnych garaży i warsztatów. Wewnętrzny układ jednostki ulegnie zmianie. To, co najważniejsze nie będzie widoczne z ulicy czy sąsiednich bloków. - Ja używam specjalistycznych systemów tajnych, ja muszę je cofnąć w głąb jednostki, po prostu żeby uniknąć inwigilacji, wiec nowy kompleks, czyli sztab dywizji i inne koszarowce będą budowane w głębi jednostki a na zewnątrz będziemy ustawiali budynki, które nie posiadają żadnej ważnej dla nas infrastruktury teleinformatycznej - wyjaśnia gen. Jarosław Gromadziński.

Cała rozbudowa siedleckiej jednostki ma potrwać 5 lat.

ZOBACZ FILM: Akcja sadzenia lasu na Sekule

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE