Budżet obywatelski Siedlec. Znamy wyniki głosowania

2021-09-21 15:17
UM Siedlce
Autor: fot. JS Urząd Miasta Siedlce

Remont ul. Gospodarczej, budowa boiska przy Elektryku, modernizacja miejskiego targowiska – to trzy z kilkunastu projektów, które będą realizowane w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego Siedlec. Ogłoszone zostały wyniki głosowania mieszkańców.

W tegorocznej edycji głosowania wzięła udział rekordowa liczba mieszkańców. Oddano w sumie ponad 10 tys. 600 głosów. Największe poparcie siedlczan zyskały projekty dotyczące zmiany nawierzchni na ul. Gospodarczej. A co oprócz tego? - Cztery etapy przebudowy targowiska, budowa boiska przy Zespole Szkół nr 1, budowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Prusa na wysokości szkoły nr 11, także projekty, które już tradycyjnie pojawiają się w budżecie obywatelskim, czyli parkingi i ścieżki rowerowe - wymienia Grzegorz Kołodziejak, zastępca skarbnika miasta Siedlce.

W puli budżetu obywatelskiego jest w sumie ponad 3,5 miliona złotych. Zrealizowane zostaną projekty, które dostały najwięcej głosów. To w sumie 16 albo 17 inwestycji. - Kwota jest nie do końca wyczerpana po szesnastym projekcie, na siedemnasty projekt brakuje 49 tysięcy złotych żeby go zrealizować i tutaj jest rekomendacja taka, żeby wystąpić o zwiększenie tej puli środków i zrealizowanie tego projektu - wyjaśnia zastępca skarbnika.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni. Projekty, które zwyciężyły w tej edycji głosowania będą realizowane w przyszłym roku. Całą listę znajdziecie tutaj