Atak zimy

2022-11-24 11:50
zima odśnieżanie droga
Autor: M.Sz.

W nocy spadło sporo śniegu, na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. O poranku kierowcy narzekali, że niektóre drogi nie są odśnieżone, a czas dojazdu do pracy znacznie się wydłużył. Siedlecki Urząd Miasta zapewnia, że pługi wyruszyły na drogi już nad ranem i trasy są sukcesywnie odśnieżane.

- Sytuacja na drogach jest stabilna. Opady śniegu rozpoczęły się w nocy, ale pługi wyjechały na drogi już o 3.00 nad ranem – zapewnia Wojciech Cylwik, Naczelnik Wydziału Dróg w Urzędzie Miasta Siedlce. - Na terenie miasta pracują cztery pługosolarki, oczywiście odśnieżanie zaczęliśmy od głównych drug, pozostałe będą odśnieżane sukcesywnie – dodaje.

Siedlecki Urząd Miasta apeluje do mieszkańców . - Obowiązkiem mieszkańców jest odśnieżanie chodników przy swoich posesjach. Prosimy o przestrzeganie tych przepisów bo miasto nie jest w stanie odśnieżyć wszystkiego – wyjaśnia Wojciech Cylwik.

Na razie musimy zaprzyjaźnić się z zimową aurą, synoptycy zapowiadają, że śnieg w naszym regionie może padać przez cały weekend. Z takiej pogody cieszą się dzieci, mniej dorośli, którzy o poranku muszą odśnieżać posesję lub samochód.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE