Ceny żywego karpia na Wigilię Bożego Narodzenia 2022. Ile trzeba zapłacić za kilogram?

2022-12-18 12:24
Ceny karpia przed Wigilia Bożego Narodzenia 2022. Ile trzeba dać za kilogram na Podkarpaciu?
Autor: pexels.com Ile kosztuje kilogram karpia na Podkarpaciu?

Karp to ryba, która kojarzy nam się ze okresem Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku trzeba będzie jednak zapłacić za nią krocie! Ceny za kilogram świeżej ryby wzrosły. Sporo kosztuje też wędzony karp na zakup, którego decyduje się wielu Polaków przed Wigilią. Ile trzeba zapłacić za kilogram karpia na Podkarpaciu? Sprawdziliśmy oferty.

Koszt wigilijnego stołu w tym roku może być nawet o jedną czwartą wyższy niż w 2021 roku. Im bliżej Bożego Narodzenia, tym ceny będą coraz wyższe. - To są oficjalne dane Narodowego Banku Polskiego, które mówią, że w czwartym kwartale roku, ceny - zwłaszcza żywności - podskoczą. One już są wyższe niż oficjalna inflacja, czyli prawie 18% - mówił nam Dominik Łazarz, ekonomista Europe Direct przy WSIiZ w Rzeszowie. Polacy, którzy na Święta Bożego Narodzenia planują zakup karpia muszę wiedzieć, że cena tej ryby wzrosła i to całkiem sporo. Osoby, które nie wyobrażają sobie wigilijnego stołu bez karpia będą musieli liczyć się ze sporym wydatkiem. Jakim? Sprawdziliśmy oferty zarówno świeżego, jak i wędzonego, bo wielu Polaków decyduje się na zakup ryby właśnie w takiej formie. Szczegóły poniżej.

CZYTAK TAKŻE: Wypłaty 500 plus w grudniu. Kiedy spodziewać się pieniędzy?

Ile kosztuje karp przed Wigilią Bożego Narodzenia 2022?

Wiele ciekawych ogłoszeń z Podkarpacia możemy znaleźć na serwisie ogłoszeniowym olx.pl, gdzie ogłaszają się właściciele prywatnych hodowli. W jednej z takich, w powiecie dębickim, zarówno kroczek amura oraz karpia można kupić za 27 zł za kilogram.

W kolejnej ofercie możemy przeczytać, że sprzedawca oferuje ryby o wadze: karp – 1,2-2,5 kg oraz amur – 2 od 5 kg. Za kilogram obydwu tych ryb trzeba zapłacić 30 zł. Dlatego ryba ważąca nawet 2,5 kilograma może kosztować 75 zł.

W innej ofercie z Podkarpacia mamy wybór większej ilości ryb. Są to na przykład karp, sum i szczupak. Sprzedawca zapewnia, że są to ryby z własnego stawu. Za taki rarytas trzeba zapłacić 28 złotych za kilogram.

Ceny wędzonych ryb na Wigilię Bożego Narodzenia

Wśród ofert świeżych ryb możemy znaleźć też ogłoszenia sprzedaży wędzonych ryb. Ceny za tak przyrządzonego karpia są już o wiele wyższe. Wędzony karp z podkarpackim gospodarstwie to koszt 50 zł za kilogram. W ofercie jest także opcja na karpia w galarecie – cena ta sama.

Tak przyrządzone ryby można kupić też na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rzeszowie. Na Rynku rozstawiło się Świąteczne Miasteczko, gdzie można zaopatrzyć się w wiele przysmaków.

  • za wędzoną makrelę trzeba zapłacić 31 zł/kg
  • za stek z jesiotra już 129 zł/kg
  • za polędwice z jesiotra 160 zł/kg
  • za karpia 65 zł/kg
  • za pstrąga 53 zł/kg
Kurs gotowania Michel Moran
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE