ZaZawodnik STS Sanok przyłapany na dopingu. Grozi mu nawet cztery lata dyskwalifikacji

i

Autor: Pixabay

Zawodnik hokejowej drużyny z Sanoka przyłapany na dopingu. Grozi mu nawet cztery lata dyskwalifikacji

2021-10-13 15:43

Był odkryciem sezonu. Teraz jego kariera wisi na włosku. Maciej Witan został zawieszony w prawach zawodnika z powodu naruszenia przepisów antydopingowych. Napastnik hokejowej sanockiej drużyny był poddany kontroli antydopingowej, która wykazała, że w próbce moczu pobranej od Witana wykryto zabronioną substancję.

Kontrolę przeprowadzono 16 września w Toruniu, po meczu sanockiego zespołu z miejscową Energą. Witan, a także sanocki klub, został już poinformowany o wynikach testu. Hokeista został tymczasowo zdyskwalifikowany.

– Kontrola została wykonana po jednym z meczów ligowych. Substancję jaką wykryto to amfetamina. Jest to substancja za którą grozić może nawet do 4 lat zawieszenia sportowca. Oczywiście w tym momencie czekamy na decyzję zawodnika czy będzie badał próbkę B. Na razie takiej decyzji jeszcze nie mamy – mówi Katarzyna Kopeć-Ziemczyk z Polskiej Agencji Antydopingowej

CZYTAJ TAKŻE: Właścicielki dzikiej hodowli z Jasła staną przed sądem!

Był odkryciem sezonu

Witan był odkryciem w poprzednim sezonie Polskiej Ligi Hokejowej. 20-latek w poprzednim sezonie zdobył dziesięć bramek oraz zaliczył dwanaście asyst dla ekipy z STS-u Ciarko Sanok. A teraz grozi mu nawet 4 lata przerwy od sportu.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE