Wzór wniosku o dopłatę za prąd

i

Autor: Pixabay.com/wzór wniosku Od 1 grudnia 2022 roku można składać wnioski o dopłatę za prąd

Wniosek o dopłatę za prąd. Wzór wniosku i szczegółowe informacje

2022-11-28 14:22

Wniosek o dopłatę za prąd można składać od 1 grudnia 2022 roku. Publikujemy wzór wniosku w formacie PDF, a także szczegółowe informacje, które będą potrzebne do wypełnienia dokumentu. Kto może ubiegać się o dopłatę za prąd? Ile wynosi dodatek energetyczny? Jak złożyć wniosek o dopłatę online? Szczegóły w tym tekście.

Wniosek o dopłatę do prądu można składać od 1 grudnia 2022. Jednak nie każdy będzie mógł uzyskać dodatkowe pieniądze od rządu. Dlaczego? Przypominamy, że o dodatek energetyczny ubiegać się mogą właściciele domów, którzy ogrzewają swoje gospodarstwa domowe za pomocą energii elektrycznej, w tym pompy ciepła. Zaś osoby, które korzystają z fotowoltaiki nie otrzymają pieniędzy. - W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji, w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, która jest rozliczana zgodnie z zasadami określonymi w art. 4 tej ustawy, dodatek elektryczny nie przysługuje – można przeczytać w ustawie o dodatku elektrycznym. Co jeszcze warto wiedzieć? Więcej informacji poniżej.

Wniosek o dopłatę za prąd. Ile wynosi dodatek?

W ustawie wyróżniono dwie kwoty dopłaty do prądu. Dla osób wykorzystujących do ogrzewania urządzenia na prąd, czyli są to: pompa ciepła, piece, czy bojlery – dopłata wyniesie 1000 złotych.

Zaś 1500 złotych dostaną właściciele tych gospodarstw domowych, których roczne zużycie prądu wyniosło więcej niż 5000 kWh. Aby starać się o podwyższony dodatek energetyczny należy udowodnić ile prądu zużyliśmy. Jak to zrobić? Taka informacja jest dostępna w aplikacjach oferowanych przez naszych dostawców. Dane znajdziemy także na rachunkach za prąd, gdzie prognozuje się zużycie energii elektrycznej.

Wniosek o dodatek do prądu. Kto nie dostanie pieniędzy?

Dopłata do prądu nie zostanie przyznana gospodarstwom domowym, które otrzymały pozytywną decyzję na wniosek o dodatek węglowy, gazowy, a także tym, które wnioskowały o pieniądze na drewno, pellet, czy olej opałowy.

Co ważne, warunkiem otrzymania dodatku energetycznego jest zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków ogrzewania na prąd, tj. pompy ciepła, pieca akumulacyjnego, bojlera.

Jak urządzić cztery ściany?

Wzór wniosku o dopłatę za prąd. Jak go złożyć?

O dodatek na prąd można wnioskować osobiście we właściwej dla miejsca zamieszkania gminie, albo złożyć go online za pomocą platformy ePUAP. Wniosek o dopłatę znajdziemy »TUTAJ«.

Kiedy wypłaty dodatku do prądu?

Wnioski można składać od 1 grudnia 2022 roku do 1 lutego 2023. Warto wiedzieć, że wnioski złożone po terminie będą wiązały się z późniejszą wypłatą pieniędzy. Dodatek elektryczny będzie wypłacany do 31 marca 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE