Wilczyce już nie protestują Bieszczadach. Ich rzeczy zostały posprzątane

2022-08-11 11:39

Wilczyce nie mają już obozowiska w Mucznem w Bieszczadach. Po tym, jak w poniedziałek doszło do aresztowań, pozostawione rzeczy aktywistek zostały posprzątane przez leśników. - Walka się nie kończy – piszą w sieci, ogłaszając zbiórkę „na obronę Nory 219a”.

Przypomnijmy. W poniedziałek do obozu Wilczyc weszły służby, które podejrzewają, że w obozie aktywistek mogły znajdować się narkotyki. Te wszystkiemu zaprzeczają i piszą o „kilkudziesięciu” aresztowaniach. Policjanci potwierdzili zatrzymanie jednej osoby.

Na tym jednak awantura się nie kończy. Podczas nieobecności Wilczyc ich rzeczy zostały posprzątane przez leśników.

„Zostałyśmy pozbawione naszej Nory, ale tutaj walka się nie kończy. Dalej trwają poszukiwania zabranych przez służby rzeczy. Dowiedziałyśmy się, że zostały one uznane za "porzucone" i obecnie traktowane są jak śmieci. Wśród nich znajdują się też stałe leki niektórych Wilczyc, na dostęp do których nie ma co liczyć” – alarmuje kolektyw. 

Wilczyce założyły zbiórkę: Wszystkie łapy na pokład!

I dodają, że niektóre z Wilczyc „zostały bez niczego”. Aktywistki potrzebują także trochę czasu, aby się przeorganizować, ale zaznaczają, że ich walka się nie kończy. W sieci założona została zrzutka, dzięki której można wesprzeć walczących przeciw wycince lasów.

„Zbieramy między innymi na koszty pomocy prawnej, odkupienie osobistych przedmiotów poszkodowanych osób, a także na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak noclegi albo (także odebrane nam), jedzenie. Jeśli macie niepotrzebne rzeczy z listy i możecie je nam przekazać, będziemy wdzięczne” – apelują Wilczyce.

Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.

Wilczyce w Bieszczadach od 2021 roku

Wilczyce walczą o niewycinanie fragmentu 219a od stycznia 2021 roku. Nie ujawniają swojej tożsamości, ukrywając się za maskami Wilczyc. Oprócz środowiska, walczą także o prawa osób LGBTQ. Wielokrotnie wchodzą w konflikty z Lasami Państwowymi.  

Trwałość, estetyka i ekologia – jak projektować nawierzchnie zewnętrzne?

Nadleśnictwo potwierdza: zebraliśmy porzucone rzeczy w Mucznem

Porządki potwierdziło Nadleśnictwo Stuposiany.

„W okolicy miejscowości Muczne na drodze leśnej nr 7 zebrano porzucone rzeczy w różnym stanie użyteczności technicznej” – czytamy w komunikacie.

Leśnicy zebrali zarówno odpady organiczne, tekstylne, elektroniczne, wielkogabarytowe, baterie i akumulatory, opakowania z tworzyw sztucznych, spożywcze itp. Te, które nadają się jeszcze do użytku, będą przekazywane do Biura Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Ustrzykach Dolnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE