IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

i

Autor: Unsplash - Filip Bunkens IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

2021-11-24 9:17

Prognoza zagrożeń wydana przez IMGW przewiduje intensywne opady śniegu już w ten piątek! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw. Gdzie dokładnie spodziewać się opadów? Miejscami może spaść od 10 do nawet 20 centymetrów śniegu.

Mimo że grudzień już niebawem, to w Polsce  do tej pory tylko w rejonach górskich i podgórskich spadł śnieg. Do kalendarzowej zimy jeszcze kilka tygodni, ale ta może zawitać do nas wcześniej. Póki co w większości kraju nadal utrzymuje się jesienna aura. To niestety może się zmienić i to w całkiem niedługim czasie. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już w ten piątek może sypać śnieg! Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla południowej części Polski, a dokładnie dla trzech województw: świętokrzyskie, śląskie i małopolskie.

CZYTAJ TAKŻE: Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie nawet 10 cm śniegu! Taka pogoda zostanie z nami na dłużej!

IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu!

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oznacza opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 centymetrów w czasie do 12 godzin lub opad śniegu 15-20 cm w czasie 24 godzin.

IMGW: Intensywne opady śniegu i ochłodzenie

IMGW przygotował 14-dniową prognozą temperatury. Jak prognozują: najnowsze wyniki modeli średnioterminowych rysują od następnego tygodnia wyraźne ochłodzenie.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE