Ul. Jarowa w Rzeszowie idzie do remontu. Miasto szuka projektanta

2022-06-02 14:36
Ul. Jarowa w Rzeszowie idzie do remontu. Miasto szuka projektanta
Autor: Google Street Viev

Władze Rzeszowa biorą „na warsztat” kolejną drogę. Tym razem wybór padł na ul. Jarową, czyli trasę, która łączy ul. Podkarpacką z wjazdem na Bulwary nad Wisłokiem. Miasto ogłosiło już przetarg na dokładne zaprojektowanie planowanego remontu. Wybrany przez miasto projektant będzie musiał szczegółowo zaplanować remont fragmentu od ul. Leśnej do ul. Nowogrodzkiej.

Przetarg na zaprojektowanie przebudowy został już ogłoszony. Dokumentacja powstanie dla około 630-metrowego odcinka ulicy Jarowej na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Leśnej, wraz ze zjazdami na posesje i skrzyżowaniami z ulicami Nowogrodzką, Starowiejską, Saletyńską i Leśną, które się z nią łączą. - Przebudowa jezdni, wykonanie chodnika i budowa oświetlenia. Takie prace szykuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie – przekazał Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Malutka sarenka zgubiła mamusię

Szansa na ścieżkę rowerową?

Według planów rzeszowskich samorządowców, jezdnia ulicy Jarowej ma być rozbudowana do szerokości 7 metrów. Wzdłuż niej powstanie chodnik, ale niewykluczone, że uda się zmieścić tutaj także ścieżkę rowerową.

- Przebudowane będą zatoki autobusowe, projektant ma także zaplanować zabezpieczenie linii brzegowej rzeki Paryja oraz zaprojektować budowę mostu przez nią. Ulica zostanie także oświetlona – dodaje Gubernat.

Miasto liczy, że projekt będzie gotowy w przyszłym roku. Dopiero później na ul. Jarowej może pojawić się ciężki sprzęt.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE