To będzie wybuch ciepła! Wiemy, kiedy najcieplejszy dzień w tym roku!

i

Autor: Pixabay.com/jplenio/PublicDomainPictures

Pogoda

To będzie wybuch ciepła! Wiemy, kiedy najcieplejszy dzień w tym roku!

2023-03-21 10:58

Wiemy, kiedy będzie najcieplejszy dzień w 2023 roku. Do tej pory najwyższą temperaturę odnotowano w Tarnowie, gdzie termometry wskazały 19,1 st. Celsjusza. W najbliższych dniach ten wynik zostanie poprawiony. Jest spora szansa, że po raz pierwszy w tym roku temperatura przekroczy symboliczną granicę 20 stopni Celsjusza!

Dotychczas w 2023 roku mieliśmy wiele ciepłych dni podczas, których termometry wskazywały ok. 18-19 stopni Celsjusza. Do tej pory najcieplej było w Tarnowie, gdzie odnotowano 19,1 st. C. - Sytuacja temperaturowa w tym tygodniu powinna zostać jednak zmieniona, gdyż spodziewamy się nowej najwyższej temperatury – podaje portal dobrapogoda24.pl. Eksperci zapowiadają, że we wtorek 21 marca przez Polskę przejdzie chłodny front, jednal w najbliższych dniach będziemy mogli zaobserwować wzrost na termometrach. Kiedy spodziewać się najwyższej temperatury w 2023 roku?

ZOBACZ: Zabytki UNESCO. Te miejsca trzeba zobaczyć!

Wiemy, kiedy najcieplejszy dzień w tym roku!

We wtorek, gdy w Polsce zrobi się nieco chłodniej będzie ciężko o rekord temperatury. Podobnie dzień później w środę 22 marca.

Szansa na pierwsze osiągniecie lub przekroczenie symbolicznej granicy 20 st. C., czyli temperatury maksymalnej, gdy w Polsce mówimy o ciepłym dniu (gorącym od 25 st. C.) pojawi się szczególnie około 23-24 marca. Wskazują na to aktualne najnowsze wydania prognoz numerycznych, zwłaszcza modelu ECMWF i GEM, szczególnie w Małopolsce w rejonie Tarnowa – podają eksperci z dobrapogoda24.pl.

Gdzie będzie najcieplej w Polsce?

Portal wskazuje, że są duże szanse na przekroczenie po raz pierwszy w 2023 roku granicy 20 stopni Celsjusza. Temu sprzyja układ baryczny nad Europą.

Adwekcji ciepłego powietrza do Polski ma sprzyjać układ baryczny nad Europą związany z aktywną cyrkulacją strefową związaną z Atlantykiem. Kolejne cyklony, w tym cyklon Hilmar zmierzający w rejon Wysp Brytyjskich będzie zaciągać ciepłe masy powietrza w głąb środkowej Europy – czytamy na dobrapogoda24.pl.

I dodają, że w najbliższych dniach najcieplej ma być w południowej połowie kraju.

Źródło: dobrapogoda24.pl

Różowa szklarnia w Bacówce najbardziej instagramowym miejscem na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE