Terytorialsi z Podkarpacia na ćwiczeniach w Estonii. Trenowali wspólnie z żołnierzami NATO

i

Autor: Pixabay

Terytorialsi z Podkarpacia na ćwiczeniach w Estonii. Trenowali wspólnie z żołnierzami NATO

2022-05-27 15:45

Terytorialsi z Podkarpacia wzięli udział w międzynarodowych ćwiczeniach w Estonii. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej trenowali już m.in rozpoznanie terenu na tyłach wroga, dążąc przy tym do wykrycia stanowisk dowodzenia wrogich jednostek. Później, po skutecznym rozwiązaniu tego zadania, musieli urządzić zasadzkę i uderzyć na najsłabszy punkt obrony swojego przeciwnika.

W Estonii skończyły się ćwiczenia taktyczne „SIIL2022/HEDGEHOG22", dzięki którym współpraca między podkarpackimi terytorialsami, a żołnierzami z Estonian Defence League, oraz z USA Rangers ma wejść na jeszcze wyższy poziom. Żołnierze-ochotnicy z Polski ćwiczyli między innymi rozpoznanie na tyłach wroga i musieli przy tym znaleźć dowództwo wroga. Po skutecznym rozpoznaniu kolejnym zadaniem była organizacja skutecznych zasadzek i uderzeń na wykryte pododdziały przeciwnika korzystając przy tym z otaczającego terenu. W

- Dzięki wspólnym ćwiczeniom możemy naocznie przekonać się jakim wsparciem dla wojsk operacyjnych są działania dobrze zorganizowanych oddziałów składających się ze znającej teren ludności, które działają na tyłach przeciwnika. Skutecznie obniżając jego morale, czy niszcząc kolejne pojazdy podczas organizowanych zasadzek - powiedział przed wyjazdem do Estonii ppor. Mateusz Kielar.

Małe łabędzie potrzebowały pomocy

Dwuletnia współpraca z estońskim wojskiem

Podkarpaccy terytorialsi od ponad dwóch lat współpracują z Estonian Defence League. Wśród ostatnich wspólnych działań można wymienić Admiral Pitka Recon Challenge. - To jedne z bardziej elitarnych międzynarodowych wyzwań taktycznych organizowanych dla drużyn rozpoznawczych ze struktur NATO na terytorium Europy – informuje st. szer. Magdalena Mac.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE