Tarnobrzeg: Za głośne plotki, czy karaoke na balkonie. Nietypowe interwencje policji

2021-08-26 14:03
Tarnobrzeg: Trzy nietypowe interwencje policji. Policja apeluje o rozsądek!
Autor: M W

Tarnobrzescy policjanci byli wzywani wczoraj m.in. do nocnych dyskusji przy śmietniku, balkonowego karaoke i głośnej domówki z grami planszowymi. Policjanci przypominają - z numeru alarmowego 112 korzystajmy z rozsądkiem. Wzywajmy pomoc w sytuacjach, które naprawdę tego wymagają. Pamiętajmy, że pomoc policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego, może być potrzebna w tym czasie, w innym miejscu.

Tarnobrzeska policja informuje, że każde zgłoszenie, nawet z pozoru błahe, policjanci traktują poważnie. W sytuacjach, gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie, reagują błyskawicznie. Czasem powód interwencji bywa zaskakujący. Tak było wczoraj, kiedy policjanci zostali wezwani do nietypowych interwencji. Jakich?

CZYTAJ TAKŻE: Nietypowa kraksa w Rzeszowie. Hulajnogą elektryczną wjechała w wózek inwalidzki

Tarnobrzeg: Trzy nietypowe interwencje policji

Po godz. 18.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na balkonie w bloku przy ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu urządzono karaoke. Świadek twierdził, że młodzi ludzie z balkonu krzyczą do ludzi i głośno śpiewają. Na miejscu interweniował policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Po wejściu do mieszkania mundurowi zastali tam grupę osób w wieku od 20 do 33 lat, na balkonie stał głośnik, przez który puszczano muzykę. Policjanci przeprowadzili rozmowę z uczestnikami spotkania oraz pouczyli ich o konsekwencjach prawnych.

Po godz. 20.00 policjanci zostali wezwani na ul. Matejki w Tarnobrzegu. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z mieszkań dobiega hałas i jest bardzo głośno. Na miejscu interweniowali policjanci. Po wejściu do mieszkania, mundurowi zastali 3 osoby, grające w gry planszowe. Zarówno właściciel, jak i jego goście byli spokojni.

Za to przed godz. 23.00 policjanci zostali wezwani na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Ze zgłoszenia wynikało, że w pobliżu osiedlowego śmietnika, spożywany jest alkohol i słychać głośne rozmowy. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia. We wskazanym rejonie, zastali dwie kobiety w wieku 36 i 39 lat. Obie panie były zaabsorbowane dyskusją i nie zauważyły, że jest tak późno, nie piły alkoholu.

Przy drogach pojawiły się witacze. To stały element dożynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE