TARNOBRZEG: Kupujecie na bazarach znicze i chryzantemy? Uważajcie na kieszonkowców!

2021-10-11 15:29
TARNOBRZEG: Kupujecie na bazarach znicze i chryzantemy? Uważajcie na kieszonkowców!
Autor: pixabay

Pilnujcie portfeli jeśli na targowiskach kupujecie znicze i kwiaty. Na tych nie brakuje złodziei, a policja przypomina, że właśnie w tłocznych miejscach najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca. Przekonała się o tym 44-latka. Kobieta w minioną sobotę robiła zakupy na targowisku w Tarnobrzegu, gdy nagle straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. W takich miejscach najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca.

Święto Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, dlatego na targowych straganach ze zniczami i wiązankami obserwujemy już wzmożony ruch. Coraz więcej osób, sprzątających groby bliskich, jest także na cmentarzach. Policjanci przypominają, że to także żniwa dla kieszonkowców. Niestety przekonała się o tym, 44-letnia kobieta, która w sobotę około godz. 9, przeglądając wiązanki na targowisku w Tarnobrzegu, straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi.

CZYTAJ TAKŻE: Jesienią warunki na drogach są niebezpieczne! Policja apeluje!

Pilnujcie kieszeni w tłumie

Złodzieje kieszonkowi wykorzystują każdy błąd i moment nieuwagi. Tego typu przestępcy działają najczęściej w dużych skupiskach ludzi. - W tych miejscach najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca. Wielu kradzieży można by było uniknąć, gdyby ofiary zwróciły uwagę na to, co dzieje się wokół nich, gdyby lepiej pilnowały swoich rzeczy i miały świadomość, że złodziej tylko czeka na naszą nieuwagę. Dlatego tak ważna w tym przypadku jest profilaktyka - informują tarnobrzescy policjanci.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE