Tarnobrzeg: 8 przestępstw jednego dnia. 56-latek stanie przed sądem

2021-11-27 12:03
Tarnobrzeg: 8 przestępstw jednego dnia. 56-latek stanie przed sądem
Autor: Podkarpacka Policja

Kradzież samochodu, ucieczka przed policją, zniszczone trzy auta i koparka oraz jazda na podwójnym gazie. W skrócie – aż 8 przestępstw w jeden dzień. Takim niechlubnym wyczynem może pochwalić się 56-letni mężczyzna z Gorzyc. Jak udało mu się tego dokonać?

Cała sytuacja miała miejsce jeszcze w środę, kiedy to policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży samochodu.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło na stacji paliw w Gorzycach, chwilę po tym jak zatankował paliwo i poszedł do kasy za nie zapłacić. Złodziej wykorzystał okazję, że kierowca pozostawił pojazd z włączonym silnikiem, wsiadł za jego kierownicę i odjechał – tłumaczy podkarpacka policja.

Policjanci, po dotarciu na wspomnianą wyżej stację paliw, rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu. Ten udało im się znaleźć na drodze krajowej w kierunku Sandomierza. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę.

Niestety, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych 56-latek dalej uciekał, jednak wspólnie z policjantami z Sandomierza, tarnobrzeskim funkcjonariuszom w końcu udało zatrzymać się samochód. – Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 56-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – relacjonuje podkarpacka policja.

Wcześniej próbował ukraść inne samochody

W trakcie przesłuchania okazało się, że 56-latek nie ma prawa jazdy a w dodatku posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ale to nie koniec.

- Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy, ustalili, że 56-latek tego dnia, nie tylko ukradł volkswagena. Wcześniej usiłował zabrać 3 inne pojazdy, które stały na parkingu w Gorzycach. Gdy wandal nie zdołał dostać się do środka samochodów, uszkodził szyby w tych pojazdach, rozbijając je brukową kostką – dodają policjanci z Tarnobrzega.

Straty uszkodzonych samochodów właściciele oszacowali na 3 200 zł. Mężczyzna odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa, chodzi dokładnie o uszkodzenie koparki i krótkotrwałe użycie cudzego auta. Łącznie 56-latek usłyszał aż 8 zarzutów i ze swojego „pracowitego” dnia będzie tłumaczył się przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE