Tajemniczy obiekt na polskim niebie. Wypuścił „gazy wylotowe” [WIDEO]

2022-08-12 13:59
Tajemniczy obiekt na polskim niebie. Wypuścił „gazy wylotowe” [WIDEO]
Autor: Facebook Noce Niebo/Screenshot

Na polskim niebie można było dostrzec tajemniczy obiekt. Uspokajamy – to nie było UFO. Co w takim razie mogliśmy zaobserwować? Jak się okazuje była to rakieta Falcon 9. Serwis Nocne Niebo zamieścił na swoich mediach społecznościowych nagranie, jak wypuszcza ona „gazy wylotowe”.

Kosmiczne obiekty można było zobaczyć nad Polską za sprawą 21. misją wyniesienia satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską. Zadaniem Falcon 9 było rozmieszczenie satelitów. Tego typu starty zawsze wiążą się z dużą ciekawością, co nie może dziwić. Ludzie widząc obiekt na niebie zastanawiają się czym on jest. W tym przypadku możemy uspokoić i zapewnić, że nie był to latający spodek UFO. Zobaczcie jak wygląda przelot rakiety i moment wypuszczania „gazów wylotowych”:

Tajemniczy obiekt na polskim niebie. Kiedy i gdzie oglądać?

Informację o tego typu przelotach dostępne są na stronie Find Starlink. Z niej dowiemy się, gdzie dokładnie i o której godzinie możemy zobaczyć przelatujące Starlinki.

Pamiętajmy jednak, że aby zobaczyć to ciekawe zjawisko musimy wybrać się w miejsce oddalone od miejskiego zgiełku i świateł. Co więcej, do obserwacji potrzebna nam będzie dobra pogoda. W przypadku zachmurzeń obiekt nie będzie widoczny.

Pierwsze śnięte ryby na jeziorze Dziewoklicz w Szczecinie. Kąpielisko zamknięte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE