Szaleńczy rajd kierowcy bmw po Ropczycach na Podkarpaciu [WIDEO]

i

Autor: KPP Ropczyce

Szaleńczy rajd kierowcy BMW po Ropczycach na Podkarpaciu [WIDEO]

2023-01-05 14:50

Ogromną grzywną dla kierowcy bmw zakończył się jego szaleńczy rajd po Ropczycach na Podkarpaciu. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych kierowców i pieszych, wyprzedzając na podwójnej ciągłej, czy na przejściu dla pieszych. Jego niebezpieczne zachowanie nagrał miejski monitoring.

Do niebezpiecznego zajścia w Ropczycach doszło w połowie 2022 roku, ale policja dopiero teraz informuje o zdarzeniu i o konsekwencjach jakie spotkały 23-latka. Mężczyznę po godzinie 8.00 na ul. Najświętszej Marii Panny zauważył patrol policji. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Jak czytamy w policyjnej informacji – ze względu na „znaczną odległość” nie udało się zatrzymać 23-latka.

- Kierujący bmw, jadąc ulicami Ropczyc, wykonywał niebezpieczne manewry. Wyprzedzał m.in. pojazdy w miejscach objętych zakazem, w tym na przejściu dla pieszych oraz na łuku drogi. Kierujący bmw stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i zmuszał ich do gwałtownego hamowania – informuje ropczycka policja.

Szaleńczy rajd po Ropczycach nagrał miejski monitoring

Okazało się, że zachowanie młodego kierowcy bmw zarejestrował miejski monitoring. Na jego podstawie policjanci ustalili, że samochodem jechał 23-letni mieszkaniec Dębicy.

- Pod koniec ubiegłego roku, sąd ukarał mężczyznę karą grzywny w wysokości 7 tys. złotych oraz zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 11 miesięcy – czytamy w policyjnym komunikacie.

Szaleńczy rajd po Ropczycach na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE