Startuje Noc Księgarń w Rzeszowie. Co w programie?

2022-10-03 13:31
książki
Autor: Pixabay.pl

Już 7 października startuje ogólnopolska akcja Noc Księgarń. Wśród 55 miast na liście znalazł się również Rzeszów. Które księgarnie włączyły się w tę imprezę i co znalazło się w programie? Sprawdzamy.

Noc Księgarń 2022 to ogólnopolska akcja, która już od czterech lat promuje czytelnictwo w wielu miastach w Polsce. Tego roku księgarnie z 55 miast zdecydowały się na wzięcie udziału w imprezie. Na liście znalazły się również dwie placówki z Rzeszowa, które przygotowały całą listę atrakcji.

Noc Księgarń – co w programie?

Na terenie całego kraju zaplanowano blisko 200 różnych wydarzeń. Wśród nich znalazły się różnego rodzaju kiermasze książek, warsztaty i spotkania literackie z pisarzami. Będą też koncerty i spacery. Dodatkową atrakcją, jaką przygotowali organizatorzy, mają być quizy i krzyżówki, również pokazy naukowe i wykłady. 

Mistrzostwa Świata w rock 'n' roll'u akrobatycznym

A jakie atrakcje przygotował Rzeszów?

Noc Księgarń 2022 w Rzeszowie obejmie w sumie dwie placówki. Pierwsza znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 1. Całość rozpocznie się w piątek o godzinie 18.00 od spotkania autorskiego z Agatą Rusak, autorką książki „Ona zraniona”. Tego dnia będziecie mogli też wziąć udział w kiermaszu książek. W programie znalazły się również "Nocne rozmowy o lękach św. Pawła" oraz konferencja biblijna. Dodatkowo będzie można wziąć udział w spotkaniach takich jak: "Czego boi się mistyk?" oraz "Jak radzić sobie ze stresem?".

W imprezie weźmie też udział księgarnia Nova zlokalizowana przy ulicy Kościuszki 4 w Rzeszowie. Cykl spotkań również i tu wystartuje o godzinie 18.00. Będzie sporo atrakcji dla dzieci. A wszystko za sprawą warsztatów z budowy tratwy i tworzenia pirackich bohaterów. Podczas imprezy będzie wspólne czytanie książek i wiele zagadek. Każdy, kto weźmie udział w warsztatach otrzyma upominek.

Noc Księgarń 2022 – kiedy?

Noc księgarń startuje już w najbliższy piątek 7 października. Program oraz pełną listę księgarń biorących udział w imprezie znajdziecie na stronie nocksiegarn.pl.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE