Skoki narciarskie 2022/2023. Miejsca Polaków w konkursie w Wiśle [WYNIKI]

Autor: PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie 2022/2023. Miejsca Polaków po konkursie w Wiśle [WYNIKI]

2022-11-05 18:17

Zakończył się inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. To był bardzo udany dzień dla polskich skoczków. Zwyciężył Dawid Kubacki, a w pierwszej „10” uplasowało się jeszcze dwóch naszych zawodników. Oto miejsca Polaków po pierwszym konkursie skoków narciarskich.

Inauguracyjny konkurs w Wiśle na skoczni „Malinka” rozpoczął się w sobotę (5 listopada) o godzinie 16.00. W pierwszej serii mogliśmy oglądać aż dziewięciu skoczków naszej kadry, byli to: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Tomasz Pilch. Po pierwszej serii w walce o punkty w ogólnej kwalifikacji Pucharu Świata 2022/2023 zostało sześciu Polaków. W serii finałowej nie zobaczyliśmy Aleksandra Zniszczoła (31. miejsce), Jana Habdasa (34. miejsce) i Jakuba Wolnego (36. miejsce).

Lublin pożegnał gwiazdę siatkówki. Sławnego lublinianina żegnały tłumy.

Skoki narciarskie w Wiśle. Miejsca Polaków

W drugiej serii oglądaliśmy sześciu Polaków. Występ polskich skoczków w finale konkursie w Wiśle rozpoczął Stefan Hula, który po pierwszej fazie zawodów zajmował 25. miejsce. Następnie zaprezentowali się: Tomasz Pilch (21. miejsce po I serii), Kamil Stoch (13. miejsce), Paweł Wąsek (10. miejsce), Piotr Żyła (4. miejsce) i Dawid Kubacki, który był liderem po pierwszej serii.