RZESZÓW. Uwierzyła, że rozmawiała z policjantem. Została oszukana DWA RAZY

2021-09-29 15:47
senior telefon
Autor: www.pixabay.com

Powiedział, że jest policjantem CBŚP. Mieszkanka Rzeszowa uwierzyła i straciła wszystkie swoje oszczędności. A zaczęło się od telefonu. Fałszywy policjant powiedział kobiecie, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Mieszkanka Rzeszowa uwierzyła w bajkę i przelała pieniądze na wskazane konto. Oszuści nie mieli skrupułów i dwukrotnie oszukali kobietę.

W miniony poniedziałek, rzeszowscy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie dokonanym metodą "na policjanta". Przestępca podający się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził w ten sposób pieniądze od mieszkanki Rzeszowa. Oszuści działali według znanego schematu. 13 września, na telefon stacjonarny pokrzywdzonej, zadzwonił nieznany mężczyzna. Przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚ i poinformował rozmówczynię, że jej pieniądze ulokowane na kontach bankowych są zagrożone, gdyż oszuści mają do nich dostęp. - Przestępca miał uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji, mającej na celu ujęcie oszustów podczas próby wybrania pieniędzy z banków. Dla powodzenia akcji konieczne było przelanie pieniędzy na wskazane przez rzekomego policjanta konta. Dalsze dyspozycje, miały być przekazywane na telefon komórkowy, którego numer podała im pokrzywdzona. Kontaktując się z nią, oszust miał używać hasła „róża” - informują rzeszowscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Spis Powszechny 2021: Nawet 5 tysięcy kary za nie spisanie się

Została oszukana dwa razy

Dzień później przestępcy ponownie zadzwonili do kobiety wskazując rachunek, na który miała przelać pieniądze. Niestety mieszkanka Rzeszowa uwierzyła w bajkę i przelała pieniądze na wskazane konto. Złodzieje na tym jednak nie poprzestali i twierdząc, że kontynuują policyjne działania wyłudzili od niej kolejne pieniądze. Dopiero po kilku dniach, kiedy rzeszowianka zadzwoniła do biura CBŚP w Rzeszowie zorientowała się, że została oszukana.

Mundurowi z Rzeszowa przypominają, aby:

  • POD ŻADNYM POZOREM nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają;
  • POD ŻADNYM POZOREM nie wolno również dokonywać przelewów na skazane podczas takiej rozmowy numery kont.
  • W razie podobnych telefonów należy się skutecznie rozłączyć i zadzwonić pod nr 112. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z Policją.
W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE