RZESZÓW. Tysiące chryzantem pojawi się na miejskich klombach i w donicach

2021-10-18 14:42
RZESZÓW. Tysiące chryzantem pojawi się na miejskich klombach i w donicach
Autor: Matthias Böckel/pixabay

W Rzeszowie zrobi się kolorowo. To za sprawą tysięcy chryzantem, które już niebawem pojawią się na rzeszowskich klombach, trawnikach i w donicach. Na barwnych kwiatach się jednak nie skończy. Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi łącznie ponad 1200 drzew i krzewów.

Jesienne nasadzenia zazwyczaj kojarzą nam się z chryzantemami. Te piękne kwiaty, które niesłusznie kojarzą nam się głównie z cmentarzami, jak co roku upiększą Rzeszów. Tak będzie też w tym roku!

CZYTAJ TAKŻE: Dynia GIGANT! Hodowca z Podkarpacia wyhodował prawie 850-kilogramową dynie! [ZDJĘCIE]

Posadzą tysiące chryzantem

- Około 7 tysięcy chryzantem zostanie posadzonych na miejskich klombach, trawnikach i w donicach. Ale Zarząd Zieleni Miejskiej nie będzie zajmował się tylko kwiatami, bo tegorocznej jesieni odbędą się bardzo duże nasadzenia roślin. I tak posadzimy aż 616 drzew i blisko 600 krzewów - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Urzędnicy szukają teraz firmy, która zajmie się jesiennymi nasadzeniami.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg

QUIZ Co wiesz o jesieni?

Pytanie 1 z 10
Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE