RZESZÓW: Ruszyły prace na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

RZESZÓW: Ruszyła przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

2022-01-05 14:44

Prace poza przebudowaniem skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego, obejmą też lifting skrzyżowania alei Wyzwolenia z ul. Osmeckiego. Kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę, że skręt w lewo jest tam trudny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników, przebudowa zakończy się w październiku.

Przebudowa skrzyżowania alei Wyzwolenia z aleją Okulickiego kosztować ma miasto ponad 8 mln zł. Część tej kwoty pokryć ma jednak pozyskane dofinansowanie unijne. Sam lifting skrzyżowania zaś pomóc ma przede wszystkim w uprawieniu przejazdu kierowcom tej części miasta. - Prace obejmą przebudowę wlotów skrzyżowania, budowę nowych pasów do skrętu, przebudowę ścieżki rowerowej i chodnika. Ponadto przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, wykonane będą przejazdy dla rowerów i przejścia dla pieszych a układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna: Z Kolbuszowej do Rzeszowa w pół godziny!

Pierwsze prace już się rozpoczęły

Przebudowa układu drogowego poza poprawą układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego ma przyczynić się także do poprawy warunków jazdy między ulicą Osmeckiego a al. Wyzwolenia. Wielu z nich zwracało uwagę, że problematyczny bywa tam przede wszystkim skręt w lewo. Stąd też zaplanowana w ramach prac m.in. przebudowa sygnalizacji świetlnej w tamtym rejonie. Ta po zakończeniu robót obejmie swoim zasięgiem także skrzyżowanie Wyzwolenia z Osmeckiego.

Pierwsze prace już się rozpoczęły, a w związku z tym zamknięty został chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego- ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni.

- Równolegle prowadzone są roboty związane z wydłużeniem przepustu nad potokiem Przyrwa. Ruch pieszych będzie odbywał się po tymczasowym chodniku wzdłuż krawędzi jezdni, wykonanym przez wykonawcę robót. Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym - dodaje Gernand.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników, przebudowa skrzyżowania alei Wyzwolenia i Okulickiego zakończy się w październiku.

Poradnik Zdrowie: mgła mózgowa

QUIZ. Sprawdź się na początku nowego roku. Łatwo nie będzie. 10/15 to sukces!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy koniki morskie to ryby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE