RZESZÓW: Rusza budowa ronda w rejonie ZUS-u. Od jutra zmiana organizacji ruchu w śródmieściu

2022-07-03 11:36
RZESZÓW: Rusza budowa ronda  w rejonie ZUS-u. Od jutra zmiana organizacji ruchu w śródmieściu
Autor: Unsplash.com/ Mika Baumeister Donald Tusk zapowiedział, że po wygranych wyborach zaproponuje czterodniowy tydzień pracy

Zmiany w organizacji ruchu mają zacząć obowiązywać popołudniu- jedną z nich będzie brak możliwości skrętu w lewo w ulicę Fredry czy zawracania. Obowiązują do odwołania.

Budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest jednym z ostatnich elementów wartej blisko 52 mln zł przebudowy układu ulic w śródmieściu. W jej ramach lifting przewidziany został m.in. na ulicy Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki czy Batorego. Z tej ostatniej z pewnością ucieszą się kierowcy, których codzienna droga do pracy czy szkoły wiodła pod wiaduktem właśnie w ciągu ulicy Batorego, gdzie obowiązywał ruch wahadłowy. Po zakończeniu prac przejazd będzie znacznie szerszy, dzięki czemu ruch będzie mógł odbywać się jednocześnie w dwóch kierunkach.

Jak zapowiadają urzędnicy, prace przy przebudowie ulic w śródmieściu mają zakończyć się jesienią. Jednym z jej ostatnich etapów jest wspomniana budowa ronda u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry, która ma się rozpocząć jutro popołudniu. Tym samym kierowcy, musza się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w tej części miasta.

W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałkowego popołudnia zacznie zmieniać się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS. Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania- zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Budowa ronda to oczywiście nie wszystko, bo obecnie prace prowadzone są także w wielu innych miejscach- na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego zaś układane są warstwy konstrukcji jezdni, budowana jest również kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Posłuchaj, czym zajmuje się podolog. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE