RZESZÓW: 668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Rogoziński, Wachowicz, Andrus i Kret! W niedzielę ruszają Letnie Ogrody Literackie!

2021-07-21 14:05

W niedzielę ruszają Letnie Ogrody Literackie! Tym razem propozycję w ramach miejskiej akcji "Atrakcje na wakacje" ma dla miłośników czytania rzeszowska biblioteka. Kogo będzie można spotkać w Ogrodach Bernardyńskich w kolejne, letnie niedziele? Sprawdź poniżej! Szykują się bardzo ciekawe spotkania!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie w najbliższa niedzielę, 25 lipca rusza z cyklem spotkań autorskich pod hasłem “Letnie Ogrody Literackie”. Pierwszym gościem, którego rzeszowianie będą mogli posłuchać, i z którym będzie można porozmawiać będzie Jarosław Kret.

- To dziennikarz, fotoreporter, prezenter prognozy pogody, pasjonat podróży oraz autor książek podróżniczych. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Popularność przyniosły mu także książki poświęcone m.in. krajom Bliskiego Wschodu, Madagaskarowi i Indiom, np. „Mój Egipt”, „W Ziemi Świętej”, „Mój Madagaskar”, oraz „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem - mówi Katarzyna Błajdo z rzeszowskiej biblioteki.

CZYTAJ TAKŻE: Po Rzeszowie będzie jeździł czerwony autobus z DJ! To before przed Festiwalem Tony!

Kto jeszcze odwiedzi Rzeszów?

Spotkanie z Kretem odbędzie się w ogrodach Bernardyńskich o godzinie 16.00. Kolejne przewidziane są na sierpień. Wtedy Rzeszów odwiedzą kolejno: pochodzący z Podkarpacia Artur Andrus (8 sierpnia), autorka książek kulinarnych Ewa Wachowicz (22 sierpnia) oraz autor kryminałów Alek Rogoziński (29 sierpnia). Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. Każde odbywać będzie się w Ogrodach Bernardyńskich o godzinie 16.

"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio
Drogowskazy: o przyjaźni i przyjaciołach. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE